چگونه ارزان سفر کنیم ؟ بخش ۱

۴ شهریور, ۱۳۹۴محمد

چگونه می توانیم با این هزینه ها ارزان سفر کنیم ؟

وقتی حرف از سفر به میان می‌ آید افراد واکنش‌های مختلفی به آن نشان می‌دهند، برخی به مقصد سفر فکر می‌کنند، برخی دیگر به هزینه سفر و برخی به هر ۲ آن. جدا از قشر خاصی از جامعه که دستشان حسابی به دهانشان می‌ رسد و از صرف هزینه مالی برای خوشگذرانی هیچ ابایی ندارند، بسیاری از افرادی که در قشر متوسط جامعه قرار می‌گیرند سفر را در مقاصد دور می‌بینند و با این تصور پیش از آنکه مقصد سفر خود را انتخاب کنند به ناگاه با یک حساب سر انگشتی هزینه‌ های جاری در طول سفر از پول بنزین، محل اقامت و خورد و خوراک گرفته تا سوغات و سایر هزینه‌های پیش‌ بینی نشده را جمع و تفریق کرده و پس از آن با گفتن این جمله که «دیگه کی می‌تونه مسافرت بره !»، فکر سفر را از ذهن خود پاک کرده و ماندن در خانه را به بیرون رفتن از آن ترجیح می‌دهند. این در حالی است که با اندکی مدیریت هزینه که برخی راهکارهای آن در ادامه مورد اشاره قرار می‌گیرد همه ما می‌ توانیم با به کار بردن آن ها ارزان سفر کنیم.

 

 ارزان سفر کنیم

 

۱- مهمترین معیار برای انتخاب مقصد سفر طول مسیر است. بسیاری از افراد سفر را در انتخاب مقاصد دور و صرف پول بیشتر می‌دانند، این در حالی است که سفر با هدف بهبود در روحیه و کسب تجارب جذاب و جدید انجام می‌شود و بعد مسافت تاثیری در روحیه بخشی و نوع تجارب اکتسابی در طول سفر ندارد، پس الزاما نباید مقاصد طولانی را برای سفر انتخاب کنید، چراکه علاوه بر خستگی هزینه‌های زیادی را به شما تحمیل می‌کند.

 

۲- چنانچه برای آسایش بیشتر سفر با وسیله نقلیه شخصی را ترجیح می‌دهید در صورتی که جیبتان صاف و ساده است بهتر است مقاصد کوتاه را برای سفر انتخاب کنید و اگر هوای سفر به مناطق دورتر را دارید باید به فکر انتخاب وسیله نقلیه عمومی نیز باشید، پس می‌ توان نتیجه گرفت انتخاب مقاصد کوتاه می‌ تواند به عنوان راهکاری مهم برای کاهش هزینه‌ های سفر شما انتخاب شود.

 

۳- انجام سفرهای یکروزه نیز راهکار دیگری برای کاهش هزینه‌های سفر است که این نوع سفرها را می‌توانید در داخل استان محل سکونت خود و یا استان‌های همجوار انجام دهید و با حذف هزینه اقامت هزینه سفر خود را مدیریت کنید. اگر کمی در مورد استان محل سکونت خود مطالعه داشته باشید متوجه خواهید شد در استان شما نیز منابع گردشگری بسیاری وجود دارد که تاکنون از آنها بی‌اطلاع بوده‌اید و یا از وجود آنها آگاهی داشته‌اید اما تمایلی برای بازدید از خود نشان نداده‌اید. بنابراین انتخاب استان خود به عنوان مقصد سفر به مدیریت هزینه شما کمک می کند.

 

۴- اگر قصد یک شب اقامت در مقصد را دارید می‌توانید اتاقی را برای یک شب در هتلی ساده و یا اماکن اقامتی خصوصی استیجاری رزرو کنید. به طور معمول هدف از سفرهای یک روزه دور شدن از فضای زندگی روزمره است، بنابراین می‌توانید تنها یک یا ۲ مورد از دیدنی‌های مقصد سفر خود را انتخاب کرده و تصور بازدید از بیشتر دیدنی‌های مقصد سفر را که ممکن است برای شما خستگی به دنبال داشته باشد از ذهن خود خارج کنید.

 

 ارزان سفر کنیم

 

۵- اگر حوصله محیط‌ های شلوغ را دارید می‌توانید سفر را به صورت گروهی یا با تور گردشگری انجام دهید. در سفرهای گروهی که با برنامه‌ ریزی مشترک انجام می‌شود می‌توانید از اتوبوس و یا مینی‌ بوس کرایه‌ ای استفاده کنید، از این طریق علاوه بر کاهش هزینه سفر در مصرف سوخت و هزینه آن صرفه‌ جویی می‌کنید.

[button-next url=”http://howpedia.ir/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85-%D8%9F-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-2/” target=”_blank” position=”center”]بخش بعدی[/button-next]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی