چگونه ارزان سفر کنیم ؟ بخش ۲

۳ مهر, ۱۳۹۴محمد

چگونه می توانیم با این هزینه ها ارزان سفر کنیم ؟

در قسمت قبل به نکاتی برای پاسخ به سوال چگونه بتوانیم ارزان سفر کنیم ، اشاره کردیم در این قسمت نیز به مواردی که به شما کمک می کند سفر ارزان و کم هزینه ای را داشته باشید می پردازیم.

ارزان سفر کنیم

 

۱- سفر با تور نسبت به سفرهای شخصی به مراتب ارزان‌تر، بهتر و با کیفیت‌تر است. با این وجود بیشتر افراد تصور می‌کنند رفتن با تور به معنای پرداخت هزینه‌ ای سنگین است. در حالی که استفاده از تور برای سفر نه تنها باعث پرداخت هزینه کمتر می‌شود، بلکه از نظر کیفیت به مراتب بهتر از سفرهای شخصی است. سفر با تور خرید یک مجموعه از خدمات از هزینه رفت و برگشت تا محل اقامت، صبحانه، ناهار و شام است که چون به شکل عمده توسط آژانس خریداری می‌شود، تا ۴۰ درصد ارزان‌ تر از سفرهای شخصی برای مسافر تمام می‌شود، علاوه بر این از ایمنی بیشتری برخوردار است در نهایت با ملحق شدن به یک تور گردشگری می توانیم ارزان سفر کنیم .

۲- چنانچه با وسیله نقلیه شخصی سفر می‌کنید بهتر است پیش از سفر در مورد مسیر سفر و مکان‌هایی که قصد بازدید از آنها را دارید اطلاعات لازم را جمع کنید، با این روش در طول سفر نسبت به انتخاب مقصد و مکان قرارگیری جاذبه‌ های گردشگری دچار سردرگمی نمی‌شوید و این خود گامی دیگر در راستای بهینه‌سازی مصرف سوخت و کاهش هزینه سفر است. همچنین آگاهی از نوع تجاربی که ممکن است در طول سفر کسب کنید نیز به انتخاب نوع مقصد سفر کمک می‌کند و از این طریق حسرت هزینه‌های صرف شده در طول سفر را نخواهید خورد.

 

لیست سفر ارزان

 

۳- پیش از سفر لیست کاملی از وسایل مورد نیاز را تهیه کنید، از چادر مسافرتی گرفته تا لوازم بهداشتی همچون صابون، شامپو، خمیردندان و حتی دارو، استفاده از محصولاتی که در منزل است مانع از این می‌شود که شما در طول سفر هزینه‌ای را بابت تهیه هریک موارد مورد اشاره صرف کنید و به این ترتیب بازهم موفق شده‌ اید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

 

ارزان سفر کنیم

 

۴- برنامه آشپزی را پیش از سفر تدارک ببینید. طبیعتا اگر امکان طبخ غذا در مقصد سفر و یا طول مسیر برای شما فراهم باشد پس پختن غذا بهتر از خوردن آن در رستوران است، چراکه غذایی که توسط خود شما پخته شود علاوه بر اینکه سالم‌تر است، هزینه کمتری را به شما تحمیل می‌کند. آگاهی از اینکه در سفر و با توجه به منطقه‌ای که به آن سفر می‌کنید ممکن است هوس خوردن چه نوع غذاهایی را داشته باشید بسیار مهم است، چراکه در این صورت می‌توانید مواد غذایی لازم را در مقدار مورد نیاز از منزل بیاورید، از این طریق دیگر نیازی به تهیه مواد غذایی نخواهید داشت و با این روش باز هم توانسته‌اید هزینه سفر خود را مدیریت کنید. بسیاری از افراد مایل‌اند در طول مسیر، بساط پختن کباب و جوجه کباب برپا کنند تا غذای سالم، مطبوع و با کیفیتی خورده باشند که در این مورد بهتر است گوشت و مرغ را از منزل و در ظرف یخ گذاشته و دقت کنند در طول راه و قبل از کباب کردن، کاملا سرد نگهداری شود.

 

چگونه ارزان سفر کنیم

 

۵- تنقلات جز جدانشدنی از سفر است، به طوری‌ که تمامی افراد از مصرف تنقلات در طول سفر لذت می‌برند، این در حالی است که زیاده‌ روی در مصرف تنقلات که در اشکال مختلف قابل تعریف است علاوه بر هزینه بالا سلامت افراد به خصوص کودکان را در سفر به خطر می‌اندازد. تمایل به مصرف سوسیس و کالباس در طول سفر به عنوان میان وعده و یا غذای اصلی در میان بسیاری از خانواده‌ها دیده می‌شود، قیمت سوسیس و کالباس درجه عالی و با کیفیت نیز بالا است که مصرف حتی یک وعده آن در کنار سایر مخلفات همچون خیارشور، چیپس، سس، نوشابه و … نیز هزینه ‌بر است. از سوی دیگر احتمال فسادپذیری کالباس و سوسیس زیاد است،‌ بنابراین مصرف این گونه غذاهای آماده برای سفر توصیه نمی‌شود، چراکه در صورت مسمومیت هزینه درمان در سفر نیز به سایر هزینه‌ ها اضافه خواهد شد.

در اینجا تنها نکاتی کلی در مورد چگونگی برنامه‌ ریزی سفر در راستای ارزان‌ سازی و کاهش هزینه‌ های آن ارائه شد. بی‌تردید نکات زیادی وجود دارد که به کاهش هزینه‌های شما در طول سفر کمک می‌کند که با اندکی تامل می‌توانید به آنها دست پیدا کنید و گامی بزرگ در راستای ارزان‌‌ سازی سفر خود بردارید.

[button-prev url=”http://howpedia.ir/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85-%D8%9F-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-1/” target=”_blank” position=”center”]بخش قبلی[/button-prev]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی