چگونه از یخ زدن قفل و درب خودرو جلوگیری کنیم ؟

۶ بهمن, ۱۳۹۴سارا

جلوگیری از یخ زدن قفل و درب خودرو در سرما

یخ زدن قفل و درب خودرو

در این روزهای زمستانی با هوای سرد و بارش برف و باران یک روز را تصور کنید که از خیابان های پر از گودال آب و چال و چوله ها خود را به به ماشینتان که در خیابان پارک کرده اید می رسانید و سعی می کنید کلید را داخل قفل برده و آن را باز کنید اما متوجه می شوید قفل یخ زده است. چی بدتر از این روز سرد زمستانیتان را خراب می کند؟ اگر یک پارکینگ گرم داشتید بهترین کار این است که دیگر هیچوقت ماشینتان را بیرون پارکینگ نگذارید. اما برای کسانی که تنها جایی که برای ماشینشان دارند خیابان است توصیه هایی داریم تا جلوی یخ زدن قفل درب ماشینشان را بگیرند. همچنین توصیه هایی که با آن هر قفلی که در معرض هوای سرد وجود دارد را از ی زدگی حفظ کنند.

۱. تمیز کردن درب و اطراف قفل: با یک دستمال و پاک کننده گرد و خاک و هر چیزی که روی درب ماشینتان مانده است را پاک کنید و اطراف قفل را با دقت تمیز نمایید. این کار باعث می شود گرد و خاک به داخل قفل نفوذ نکرده و قفل را مسدود نکنند. چرا که اگر این اتفاق بیفتد سرمای هوا اوضاع را بدتر می کند و شما با یک توده ی گرد و خاک یخ زده داخل قفل رو به رو می شوید.

۲. با یک آبپاش ی روغن های روان کننده به قفل بپاشید. این کار باعث می شود تا روغن در یخ نفوذ کرده و آن را باز کند. روغن خود درجه حرارت یخ را پایین می آورد و باعث آب شدن یخ می شود

۳. استفاده از روان کننده سیلیکون: اسپری سیلیکون می تواند به صورت هفتگی استفاده شود تا قفل را از یخ زدن محافظت کند. این اسپری به رنگ آسیب می رساند پس باید از رنگ دور نگه داشته شود.

۴. استفاده از یک پوشش خودرو. درمورد قفل خودروها استفاده از یک کاور مخصوص خودرو باعث می شود که رطوبت و سرمای کمتری به ماشین نفوذ کند و از یخ زدن قفل جلوگیری می نامید.

۵. استفاده از پلاستیک: می توانید یک کیسه پلاستیکی بردارید و وقتی درب ماشین باز است آن را بین در گذاشته و درب را ببندید به صورتی که پلاستیک روی قفل را بپوشاند. با این ترفند از سرد شدن بیش از حد قفل جلوگیری می کندی.

۶. استفاده از الکل: ماساژ الکل با یک حوله ی کاغذی روی قفل باعث می شود تا یخ زودتر آب شود. الکل همچنین قفل را تمیز می کند و یخ زدن دوباره ی آن را به تعویق می اندازد.

۷. داغ کردن کلید. یک راه حل کمی غیر عادی این است که کلید را با شعله گرم کرده و داخل قفل کنید تا یخ را آب کند. می توانید از یک ابنر برای نگه داشتن کلید استفاده کنید تا دستتان نسوزد. البته این روش چندان موثر نیست چرا که هم فلز استفاده شده در کلید سریع حرارتش را از دست می دهد و هم ممکن است به کلید آسیب برسد.

۸. استفاده از یک سشوار. آخرین پیشنهاد ما این است که با یک سشوار قفل را گرم کنید تا یخش آب شود و بتوایند آن را باز کنید. نظر شما چیست ؟

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی