عکس پانوراما

چگونه با آیفون عکس پانوراما یا ۳۶۰ درجه بگیریم ؟

۳۰ آذر, ۱۳۹۵محمد

عکس پانوراما

عکس پانوراما یا تصاویر ۳۶۰ درجه از جمله تصاویر بسیار پر طرفداری هستند که کاربران برای نمایش دادن و ثبت تمام زوایای موقعیتی که در آن قرار دارند و به اشتراک گذاری آن مخصوصا در بسیاری از شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک و غیره استفاده می کنند. اما ثبت این تصاویر به روش های مختلفی انجام می شود که در این مطلب قصد داریم در مورد آن ها صحبت کنیم.

گرفتن عکس پانوراما با آیفون

ساخت تصاویر ۳۶۰ درجه با استفاده از گوشی های آیفون بسیار ساده است. نکته مهم این است که آیا تصاویر ۳۶۰ در واقع نوعی ویدیو محسوب می شوند یا اینکه دنباله ای از تصاویر هستند که به هم متصل شده اند. به هر حال این تصاویر هرچه باشند تمام صفحات اجتماعی کاربران از فیس بوک گرفته تا یوتیوب را پر کرده اند. بررسی ها نشان می دهند که بهترین تصاویر ۳۶۰ درجه ای که تاکنون ثبت شده اند آن هایی هستند که با استفاده از گجت های خاص و همچنین دوربین های دو کره ای مثل “سامسونگ Gear 360” گرفته شده اند. البته باید گفت برای ثبت تصاویر ۳۶۰ در آیفون روش بسیار ساده است.

چگونه عکس پانوراما بگیریم

گرفتن عکس ۳۶۰ یا پانوراما در آیفون

راه اول : استفاده از دوربین و امکان داخلی گوشی

بزای اینکار دوربین گوشی را روشن کرده و از گزینه های زیر تصویر pano را انتخاب میکنیم. سپس با لغزش دست در راستای محور مشخص شده عکس پانوراما یا ۳۶۰ درجه می گیریم.

راه دوم : استفاده از نرم افزار Cycloramic

این نرم افزار که ساخت شرکت Egos Ventures می باشد به شما این امکان را می دهد که بدون دخالت دست و با گذاشتن گوش خود روی سطحی صاف از محیط اطراف خود تصویر پانوراما تهیه کنید . این نرم افزار با تنظیم لرزش های کنترل شده باعث حرکت گوشی به دور خود و گرفتن تصویر ۳۶۰ درجه می شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی