چگونه بوی بد دهان را از بین ببریم ؟ بخش ۲

۱۲ آذر, ۱۳۹۵ماری

درمان بوی بد دهان

در بخش قبلی از این نوشته به نکاتی در راستای رفع بوی بد دهان اشاره کردیم در این بخش نیز به ادامه توضیح موارد تاثیرگذار بر رفع بوی بد دهان خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

چگونه بوی بد دهان را رفع کنیم

آدامس بدون قند

آدامس یکی از راه هایی است که این روزها برای از بین بردن بوی بد دهان از آن استفاده می کنیم. اما نکته اصلی که به آن توجه نداریم این است که بیشتر آدامس ها دارای شکر هستند و همین شکر محلی برای رشد باکتری ها است. از همین رو بهتر است تا از آدامس های بدون شکر استفاده کنیم.

رفع بوی بد دهان

دهان شویه

مسواک زدن برای داشتن دهانی خوشبو بسیار لازم است و البته نکته ای که افراد کمی به آن عمل می کنند استفاده از دهان شویه هاست. این دهانشویه ها را می توانید به راحتی از داروخانه ها خریداری کنید. به شما توصیه می کنیم تا از آن روزی دوبار و بعد از هر بار مسواک زدن استفاده کنید.

از بین بردن بوی بد دهان

توصیه های تکمیلی جهت درمان بوی بد دهان:

۱- مسواک زدن به روش صحیح سه بار در روز و هر بار حداقل ۵ دقیقه و استفاده از نخ دندان.

۲- کشیدن و ترمیم دندان‌های پوسیده و عفونی و همچنین اصلاح ناهنجاری‌های دندان‌هایی که موجب ایجاد پلاک میکروبی می‌گردند.

۳- هفته‌ای ۲-۱ بار روی سطح زبان را به آرامی مسواک کشیده و تمیز نمایید.

رفع بوی بد دهان

۴- اگر مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای دهان و لثه و بیماری‌های ریوی و دستگاه گوارش و … هستید حتما برای درمان به پزشک مراجعه نمایید.

۵- الگو و شیوه مصرف مواد غذایی (رژیم غذایی) خود را اصلاح نمایید و از مصرف الکل، استعمال دخانیات و … خودداری نموده و حتما بخش عمده رژیم غذایی‌تان را به سبزیجات و میوه‌جات و لبنیات اختصاص دهید.

۶- استفاده متناوب از خوشبو کننده‌ هایی از قبیل: جویدن هل، قرص‌های نعناع، آدامس‌های معطر گیاهی و … می‌تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی