چگونه تاتو (تتو) را پاک کنیم ؟ بخش ۲

۹ تیر, ۱۳۹۵ماری

پاک کردن تاتو

در ادامه بخش قبل از این مطلب به روش های غیر خانگی جهت پاک کردن تاتو و خالکوبی خواهیم پرداخت. برای اطلاع از این روش ها با ما همراه باشید.

پاک کردن تاتو

روش های غیرخانگی

درم ابریژن

در این روش پوست لایه‌به‌لایه برداشته می‌شود تا تاتو کاملا پاک شود. این روش کمی دردناک است و ماه‌ها زمان می‌برد تا پوست بهبود یابد.

نور شدید غیرلیزر

روش دیگر پاک کردن تاتو، استفاده از تابش نور شدید با بلندی موج ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ نانومتر به محل تاتوست. در افرادی که پوستی تیره‌رنگ دارند، ممکن است استفاده از این روش باعث تیره یا روشن‌تر شدن رنگ پوست ناحیه تاتو بعد از محو طرح شود.

کرم‌های پاک‌کننده

گفته می‌شود برخی کرم‌ها می‌توانند تاتو را پاک کنند اما تبلیغاتی که در این زمینه انجام می‌شود، پایه علمی ندارد و شعارهایی دروغین است. اگر اصرار دارید از این نوع کرم‌ها استفاده کنید، مارک شناخته‌شده‌ای انتخاب کنید زیرا برخی از انواع آنها حاوی موادشیمیایی خطرناکی هستند که سلامت را به خطر می‌اندازند.

کشیدن تاتو

این روش چیزی شبیه به دندان کشیدن است. ابتدا محل را بی‌حس می‌کنند بعد به روش جراحی تاتو را برمی‌دارند و در صورت نیاز پوست را پیوند می‌زنند.

استفاده از لیزر

پاک کردن تاتو

لیزر بهترین روشی است که در حال حاضر برای محو تاتو به کار می‌رود. نور لیزر از روی پوست عبور می‌کند و در زیر پوست به جوهر تاتو می‌رسد و ترکیب رنگدانه‌های آن را می‌شکند. دفع این رنگدانه‌ها از بدن چند هفته‌ای طول می‌کشد.
گرچه استفاده از لیزر در حال حاضر بهترین روش پاک‌کردن تاتو محسوب می‌شود اما هزینه بالای این تکنولوژی که تحت‌پوشش بیمه هم نیست و برحسب رنگ و سایز تاتو و تخصص فرد به کارگیرنده لیزر تفاوت دارد، بسیاری از متقاضیان پاک‌کردن تاتو را فراری می‌دهد. از طرفی استفاده از لیزر برای پاک‌کردن تاتو بدون عارضه نیست. درد هنگام انجام لیزر، سوزش و سرخی ناحیه تا چند هفته بعد از انجام عمل و مشکلات نادرتری نظیر باقی‌ماندن جای زخم، روشن یا تیره شدن پوست و… نیز ممکن است بروز کند.
رنگ‌های مشکی، آبی و قهوه‌ای راحت‌تر از سایر رنگ‌های تاتو قابل پاک‌کردنهستند اما رنگ‌هایی مانند قرمز، سبز، زرد، نارنجی و سفید به سختی پاک می‌شوند و برای محوکردن آنها لازم است از رنگ‌های تیره روی آنها دوباره استفاده کرد.

[alert-announce]اگر تا به حال تاتو نکرده اید پیشنهاد می کنیم هیچگاه این کار را نکنید چون همه ی کسانی که تتو می کنند دیر یا زود از این کار پشیمان خواهند شد.

افرادی که پشیمان می شوند معمولن به ۴ دسته تقسیم می شوند:

  • نخستین گروه افرادی هستند که به دلایل سلیقه ای پشیمان می شوند.
  • گروه دوم کسانی می باشند که از کار آرایشگر یا تاتو کار خود راضی نیستند.
  • گروه سوم را افرادی تشکیل می دهند که واکنش های حساسیتی و آلرژیک دارند که نیاز است رنگ از پوست خارج شود.
  • گروه چهارم شامل آقایان است که به دلایلی مانند قوانین استخدام مجبور به پاک کردن تاتو و خالکوبی دست و پا یا بدن خود خواهند بود.[/alert-announce]

دیدگاه‌ها (1)

  • Soroush

    ۸ مرداد, ۱۳۹۵ در ۰۰:۵۳

    مرسی عالی بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی