چگونه تسمه خودرو خود را تعویض کنیم ؟

۱۸ خرداد, ۱۳۹۵محمد

شیوه تعویض تسمه خودرو

تسمه خودرو

جایگزین کردن تسمه خودرو کار آسانی است، چرا که همه ماشین ها تسمه ای مارپیچی دارند که روی قرقره ای سوار است. قرقره ها به قسمت هایی متصل هستند که یک خودرو برای حرکت، به آن ها نیاز دارد، مثل فرمان خودکار، دینام، تهویه و پمپ آب. زمانی که تسمه پاره و یا خراب می شود، خودرو به مشکل بر می خورد.

برای تعویض تسمه خودرو خود در ابتدا به خوبی دقت کنید که ماشین را در محلی با سطح صاف پارک کرده باشید و سپس کاپوت را باز کنید.

قرقره کِشَنده را که تقریبا در وسط موتور قرار دارد پیدا کنید. این قرقره در هر خودرویی با دیگری تفاوت دارد.

با آچار سوکت، کمی قرقره کشنده را شل کنید. در بعضی از ماشین ها ممکن است لازم باشد با آچار سوکت، قرقره را به پایین فشار داده تا کشش از روی تسمه خودرو برداشته شود. زمانی که قرقره درآمد، قرقره به عقب می جهد و دوباره به جای خود برمی گردد.

تسمه را از قرقره ها درآورید. قبل از اقدام به تعویض همیشه به خاطر بسپارید که تسمه به کدام جهت روی قرقره ها قرار گرفته بود.

در مرحله بعد تسمه جدید را روی قرقره ها قرار دهید. تصویری از تسمه رسم کنید، که به کمک آن بتوانید مسیر قرار گرفتن تسمه را بفهمید.

تسمه خودرو را روی قرقره ی کشنده قرار دهید و با آچار سوکت سفت کنید. اگر قرقره از نوع فشاری بود، حتما حواستان باشد که آن را به پایین فشار دهید. قرقره کشنده را زمانی که تسمه روی آن قرار گرفت، رها کنید.

ماشین را روشن کنید و ۵ دقیقه صبر کنید تا تسمه روی جایگاهش ثابت شود.

نکات
تسمه قدیمی را به فروشگاه ببرید تا مطابق همان تسمه جدید را بخرید.
موارد ایمنی را رعایت کنید. حواستان باشد که قبل از شروع کار، ماشین را خاموش کرده باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی