چگونه تعطیلات خوبی داشته باشیم ؟ بخش ۲

۲۵ شهریور, ۱۳۹۴محمد

چگونه تعطیلات خود را به خوبی سپری کنیم ؟

در قسمت قبلی این مطلب به ۶ نکته کلیدی برای تجربه یک تعطیلات خوب اشاره کردیم در این قسمت ۶ نکته دیگر را نیز با هم مرور میکنیم و سعی میکنیم در سبک زندگی خود به کار بندیم تا از تعطیلات خود بیشترین استفاده را داشته باشیم.

تعطیلات

 

۱ مطالعه می کنند. بیشتر افراد موفق از مطالعه غافل نمی شوند و آخر هفته ها برنامه ای برای خواندن کتاب و مجلات دارند. وقتی مطالعه می کنید ذهن شما فعال می ماند و در طول هفته ایده های خلاقانه بیشتری به ذهن تان می رسد. پس در تعطیلات آخر هفته از این اصل غافل نشوید تا زندگی خوب و موفق تری داشته باشید.

 

تعطیلات

 

۲ ورزش می کنند. شاید در بین اطرافیان شما افراد به ظاهر موفقی پیدا شوندکه اتفاقا چاق و کم تحرک هستند اما وقتی این افراد را می بینید باید بدانید که شاید در کسب و کار موفق باشند اما به طور حتما زندگی شان کاملا موفقیت آمیز نیست چون سبک زندگی سالمی ندارند و ورزش نمی کنند.
افراد موفق دنیا در طول هفته ورزش می کنند و در تعطیلات آخر هفته به دنبال این هستند که ضمن تفریح و گردش، فعالیت بدنی خوبی داشته باشند. بنابراین اگر شما در طول هفته فرصت ندارید چهار تا پنج بار ورزش کنید، تعطیلات آخر هفته را غنیمت بشمارید چون فرصت مناسبی است که با تمرین های بدنی و ذهنی، مغز و بدنتان را سالم نگه دارید. دوچرخه سواری، شنا، کوهنوردی یا حتی پیاده روی ساده ورزش های مفیدی هستند که انرژی خوبی را به شما تزریق می کنند. اتگر این ورزش ها را در کنار دوستان انجام دهید، آخر هفته تان مفرح تر می شود.

 

تعطیلات با دوستان

 

۳ تنها نمی مانند. آدم های موفق خوب می دانند که یکی از رموز موفقیت، برقراری ارتباط با دیگر آدم هاست. ما انسان ها موجوداتی اجتماعی هستیم و برای داشتن زندگی خوب و موفق لازم است با دیگران در تماس باشیم. پژوهش ها نشان می دهد ارتباط با دوستان و افراد و خوب و مثبت اندیش در افزایش شادی و نشاط شما نقش زیادی دارد.

تعطیلات آخر هفته بهترین فرصت برای معاشرت با دوستان است. پس پیله تنهایی را از خودتان دور کنید و اجتماعی تر باشید تا درهای موفقبت به روی شما باز شود.

 

تعطیلات آخر هفته با خانواده

 

۴ برای خانواده شان وقت می گذارند. افراد موفق به کارشان اهمیت می دهند اما خانواده را فراموش نمی کنند. اگر شما هم در طول هفته زیاد کار می کنید آخر هفته ها فرصت مناسبی است که برای خانواده و دوستانتان وقت بگذارید. خانواده های خوشحال و خوشبخت برای شادی خودشان برنامه دارند. رفتن به رستوران، پیک نیک خانوادگی یا حتی شرکت در یک فعالیت مذهبی در کنار دیگر افراد خانواده حس خوبی را در شما ایجاد می کند و عادت خوبی است که گاهی خاطرات فراموش نشدنی بر جای می گذارد. تداوم این برنامه ها در خوشحالی خانوادگی و موفقیت بیشتر شما تاثیر دارد.
گروهی از افراد پر کار روز تعطیل را به انجام کارهای دیگری اختصاص می دهند تا درآمد بیشتری داشته باشند. شاید با پرکاری بخشی از مشکلات اقتصادیتان برطرف شود یا برای آینده پس اندازتان داشته باشید اما در طولانی مدت رضایت شما از زندگی تان کم می شود و شادی هایتان رنگ می بازند.

 

تعطیلات

 

۵ در فعالیت های داوطلبانه شرکت می کنند. افراد موفق برای شرکت در کارهای خیرخواهانه زمانی را در نظر می گیرند. خیلی از افراد مشهور و موفق در بنیادهای خیریه حاضر می شوند و بخشی از وقت شان را برای کمک به دیگران اختصاص می دهند.اگر می خواهید از خودتان راضی تر باشید و احساسات مثبت داشته باشید، روز تعطیل فرصت خوبی است تا به انجمن های خیریه سری بزنید. بعضی از این انجمن ها از بیماران، سالمندان یا کودکان کار حمایت می کنند و گروهی دیگر مدافع محیط زیست هستند و در مناسبت هایی مانند روز درختکاری، برنامه دارند. وقتی در چند انجمن خیریه عضو باشید با افراد تازه ای دوست می شوید که با شما علایق مشترک دارند.

 

زود بیدار شدن

 

۶ زودتر از خواب بیدار می شوند. آدم های موفق سحرخیز هستند. ممکن است دلتان بخواهد صبح روزهای تعطیل بیش از معمول بخوابید اما این روز فوق العاده را در رختخواب نگذرانید. اگر فکر می کنید صبح روز تعطیل زمانی برای تمیز کردن خانه، شستن لباس ها وغذا پختن نیست. توصیه می شود کمی سحرخیزی را چاشنی روز تعطیل تان کنید و با زودتر بیدار شدن، زمان بیشتری داشته باشید. توصیه می شود قبل از انجام کارهای معمول بروید و ورزش کنید.

[button-prev url=”http://howpedia.ir/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%85-%D8%9F-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-1/” target=”_blank” position=”center”]بخش قبلی[/button-prev]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی