خالی کردن حافظه پنهان تلگرام در اندروید

چگونه حافظه پنهان تلگرام در اندروید را پاک کنیم ؟

۲۴ آذر, ۱۳۹۵محمد

پاکسازی حافظه پنهان تلگرام در اندروید

حافظه پنهان تلگرام در اندروید ؛ با وجود محبوبیت زیاد نرم‌افزار تلگرام به واسطه امکانات بسیار خوبی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد، اما مشکلاتی را نیز با به‌ وجود آمدن کانال‌ها برای کاربران خود ایجاد کرده است. این مشکلات به‌ دلیل پشتیبانی نکردن از قابلیت حذف اطلاعاتی که ناخواسته در کانال ها دریافت می شود بروز میکند و بسیاری از کاربران به‌خصوص کاربران دستگاه‌های اندرویدی که از ظرفیت ذخیره‌سازی محدودی روی دستگاه خود برخوردار بودند با مشکل کمبود فضای خالی روی دستگاه مواجه می‌شدند.

در این نوشته قصد داریم تا شیوه پاکسازی حافظه پنهان تلگرام در اندروید را به هم مرور کنیم.

مراحل پاکسازی حافظه پنهان تلگرام در اندروید :

پاکسازی حافظه پنهان تلگرام در اندروید

۱- ابتدا در صفحه اصلی تلگرام بر روی منوی اصلی یا منوی تنظیمات (سه خط) تپ میکنیم.

حافظه پنهان تلگرام در اندروید

۲- در منوی نمایش داده شده گزینه Settings را جهت وارد شدن به بخش تنظیمات تلگرام، از لیست انتخاب میکنیم.

پاک کردن حافظه پنهان تلگرام در اندروید

۳- در بخش بعدی صفحه را کمی به پایین اسکرول (پیمایش) میکنیم تا به گزینه Cache Settings برسیم. این گزینه را انتخاب میکنیم تا به بخش اختصاصی مدیریت حافظه پنهان تلگرام در اندروید وارد شویم.

حافظه پنهان تلگرام

۴- پس از وارد شدن به صفحه بعد کی صبر میکنیم تا فضای اشغال شده توسط حافظه پنهان تلگرام در اندروید محاسبه شده و نمایش داده شود.

خالی کردن حافظه پنهان تلگرام در اندروید

۵- پس از پایان یافتن فرآیند محاسبه حجم اشغال شده توسط حافظه پنهان تلگرام در اندروید، گزینه Clear Cache را انتخاب میکنیم. با انتخاب این گزینه منوی باز شده که به تفکیک نوع فایل حجم اشغال شده را به ما نمایش می دهد حال شما بر اساس نیاز خود تیک نوع فایل هایی که نیاز دارید را برداشته تا از حذف آن ها جلوگیری به عمل آورید. در پایان گزینه CLEAR CACHE را که به رنگ قرمز مشخص شده است انتخاب میکنیم تا فضای اشغال شده بر روی حافظه دستگاه آزاد شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی