چگونه حباب درست کنیم ؟

۳ شهریور, ۱۳۹۵سارا

حباب بازی

حباب بازی

همه‌ ی ما در کودکی حباب بازی کرده‌ ایم و این کار برایمان بسیار لذت‌ بخش بوده است. اما مشکل همیشگی زود ترکیدن حباب‌ها بود. بهترین نکته درباره ی بازی کردن با حباب ها این است که مجبور نیستید برای درست کردن آن ها محلول خاصی بخرید. می توانید به راحتی محلول خودتان را به هر مقداری که می خواهید، تهیه کنید. به همین دلیل می توانید هر چقدر که دوست داشته باشید، حباب درست کنید.

روش نخست

۱- مقداری صابون، آب، شکر و کاسه و قاشق برای بزرگ تر کردن حباب ها تهیه کنید. هم چنین یک ضخیم کننده ی انتخابی.

۲- مایع ظرفشویی یا شامپو بچه را در یک کاسه یا فنجان بریزید و به آن آب اضافه کنید. نسبت این دو بستگی به نوع شوینده ای که انتخاب کرده اید، نوع آبی که استفاده می کنید و حتی شرایط محیطی محلی که زندگی می کنید، دارد. با استفاده از آزمون و خطا می توانید بفهمید که کدام نسبت برای شما بهتر است.

۳- ضخیم کننده ی انتخابی تان را اضافه کنید. مثالی برای این ضخیم کننده ها، موادی مانند گلیسیرین، شکر و یا عصاره ی ذرت است. در این مرحله احتیاط کنید، چون مقدار زیادی از ضخیم کننده می تواند آب صابون را سنگین کند و از تشکیل حباب جلوگیری کند.

۴- محلول را به آرامی هم بزنید تا اجزا آن کاملا مخلوط شوند.

۵- محلول خود را بیرون ببرید و هر میزان که دوست دارید حباب بسازید. برای ساده تر کردن کار، بهتر است بدانید که اگر محلول را به مدت یک روز نگه دارید حباب های بهتری ایجاد خواهد کرد.

ساخت حباب

روش دوم

۱- اگر حلقه ی حباب آماده ندارید می توانید آن را از یک سیم نازک و یا یک تمیز کننده ی لوله تهیه کنید. فقط کافیست یک دایره انتهای سیم درست کنید تا بتوانید از داخل آن حباب بسازید. اگر بتوانید سیم را به خوبی خم کنید، حتی می توانید حلقه تان را به شکل قلب، مربع یا هر شکل دیگری در آورید.

۲- از یک چوب لباسی سیمی استفاده کنید و یک حلقه ی حباب بسازید. برای اینکار فقط کافیست حلقه ی مثلثی شکل چوب لباسی را به شکل دایره خم کنید گیره ی بالای چوب لباسی را به شکل یک دسته فرم دهید. به نظرتان اگر لازم بود می توانید دور آن را چسب بزنید.

۳- از یک تمیز کننده ی لوله استفاده کنید تا بتوانید حباب تشکیل شده در حلقه را بزرگتر کنید. تمیز کننده ی لوله را دور حلقه بپیچید. هر یک بار پیچیدن تمیز کننده ی لوله برای حدود ۲.۵ سانتی متر از حلقه کافیست. در پایان تمیز کننده ی لوله، حدود ۶ میلی متر از تمیز کننده را با یک انبر دست نوک تیز محکم به سمت داخل حلقه تا کنید. سپس برای تمیز کننده ی حلقه ی بعدی نیز همین کار را انجام دهید. حلقه ها را به هم وصل کرده و با انبر دست محکم کنید. اینقدر به این کار ادامه دهید تا تمام حلقه ی حباب سازتان با پاک کننده ی لوله پوشانده شود. سپس تمام قسمت های انتهایی پاک کننده ها را مانند قبل به داخل تا کنید. این پاک کننده ها، حالت مخزنی ایجاد می کنند که مقدار زیادی محلول در اختیار حباب در حال تشکیل قرار می دهد. با کمی تمرین می توانید حباب های بزرگ، لغزنده و تحسین برانگیزی حتی تا ابعاد ۲۵ سانتی متر بسازید.

حباب بازی

روش سوم

​۱- آب را در یک کاسه بریزید.

۲- صابون را در آب ریخته و مخلوط کنید.

۳- مقداری گلیسیرین، شکر یا عصاره ی ذرت به آن اضافه کنید. از هر ماده ۱.۵ قاشق غذاخوری استفاده کنید.

۴- محلول را هم بزنید تا مواد کامل حل شوند.

۵- مقداری شامپو از هر نوعی که دوست دارید اضافه کنید. خوب به هم بزنید.

۶- محلول را در یک ظرف در دار بریزید.

۷- حباب درست کنید : به یک فضای باز بروید و از محلول حباب سازتان لذت ببرید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی