چگونه حنا را پاک کنیم ؟

۱۸ مرداد, ۱۳۹۵سارا

پاک کردن رنگ حنا از روی مو

رنگ حنا بر روی مو

ممکن است که موی خود را با حنا رنگ کرده باشید و بخواهید رنگ آن را از روی موهای خود پاک کنید. در این نوشته نحوه پاک کردن رنگ حنا را از روی مو با یکدیگر مرور می کنیم. قصد داریم پاک کردن حنا را با چهار روش و به وسلیه عسل، لیمو ترش، قرص ویتامین سی و روغن شرح دهیم، با ما همراه باشید.

پاک کردن رنگ حنا با عسل

استفاده از عسل : می توانید برای پاک کردن حنا از عسل استفاده کنید. مقداری عسل را روی موهای خود بمالید و اجازه دهید تا برای مدت ۲ تا ۳ ساعت روی موهیتان باقی بماند و سپس سر خود را با آب گرم و شامپو بشویید.

پاک کردن رنگ حنا با لیمو ترش

استفاده از لیمو ترش : لیمو به دلیل خاصیت اسیدی که دارد، می تواند حنا را از روی موهایتان پاک کند و باعث روشن تر  و شفاف شدن موهای شما شود.

  • یک لیموی تازه را از نصف کرده و پس از آب گرفتن، آن را با مقداری آب مخلوط کنید و سپس بر روی سر و موهای خود بمالید.
  • اکنون زیر نور خورشید بروید و اجازه دهید تا موهایتان توسط آن کاملا خشک شود.
  • در نهایت موهای خود را بشویید و فراموش نکنید که حتما از مرطوب کننده مو استفاده کنید.

پاک کردن رنگ حنا با قرص ویتامین C

قرص ویتامین سی و آب : چند قرص ویتامین سی را خرد کرده و با مقدار کمی آب مخلوط کنید تا خمیری ساخته شود. خمیر باید به اندازه‌ ای باشد که پوست سرتان را بپوشاند. این روش برای رنگ‌هایی مناسب است که عمر بیشتری دارند، مثلاً تا ۳۰ بار شست و شو. این خمیر باید به مدت ۳۰ دقیقه روی موهایتان باشد و سپس آنرا با آب گرم بشویید. این کار باید به صورت منظم انجام شود. در این شرایط رنگ موهای سخت هم با ۸ تا ۱۰ بار شست و شو پاک خواهد شد.

پاک کردن رنگ حنا با روغن

استفاده از روغن : یک بطری روغن تهیه کنید. بر اساس برخی شواهد روغن معدنی برای پاک کردن حنا مناسب می باشد. شما می توانید به جای آن روغن نارگیل تهیه کنید. هر کدام که خودتان دوست دارید.

  • موی خود را با روغنی که تهیه کرده اید آغشته کنید. به حمام بروید و سپس از ریشه، موهای خود را به روغن آغشته کنید و سعی کنید تمامی بخش های موهایتان روغنی شود.
  • با یک روکش پلاستیکی موهای خود را ببنید. این کار باعث مرطوب نگه داشته شدن روغن می شود. با سشوار، روی حرارت ملایم، سر خود را گرم کنید. اگر در بیرون از خانه یک روز آفتابی می باشد می توانید زیر آفتاب بروید.
  • بگذارید ۲ الی ۳ ساعت روغن بر روی سر و موهایتان بماند. می توانید این کار را در شب نیز انجام دهید و صبح که از خواب بیدار شدید سر خود را بشویید.

[alert-announce]بهتر است اینکار را چندین بار ادامه دهید تا نتیجه مطلوبی بدست آید.[/alert-announce]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی