چگونه دانلود خودکار تلگرام در iOS را غیرفعال کنیم ؟

دانلود خودکار تلگرام در iOS

مدیریت دانلود خودکار تلگرام در iOS ؛ با توجه به هزینه بسته های اینترنت خطوط داخلی نظیر رایتل، نوترینو همراه اول، ایرانسل و … بهینه مصرف کردن حجم اینترنت یکی از دغدغه های اصلی کاربران محسوب می شود. از طرفی نیز کاربرانی که از تلگرام بر روی دستگاه خود استفاده میکنند، با مشکل پر شدن حافظه روبرو خواهند بود. اما تلگرام برای حل این مشکل نیز راه حلی دارد. که در این نوشته قصد داریم به آن بپردازیم. اگر شما نیز با این مشکل روبرو هستید در ادامه با ما همراه شوید.

مدیریت دانلود خودکار تلگرام در iOS :

تا زمانی که از تلگرام برای ارسال پیام و گفتگوهای شخصی استفاده میکنیم مشکل خاصی احساس نمیشود، اما پس از اینکه مدتی از عضویت در گروه ها و کانال های تلگرام میگذرد، با اشغال فضای ناخواسته ای مواجه میشویم که گاهی نیز به پر شدن حافظه می انجامد. برای دانلود خودکار تلگرام در iOS مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

  چگونه لایک عکس های اینستاگرام را افزایش دهیم ؟ بخش 3

جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام در iOS

۱- پس از وارد شدن به اپلیکیشن پیام رسان تلگرام ابتدا گزینه Settings (علامت چرخ دنده) که در پایین صفحه و سمت راست قرار گرفته است را انتخاب کرده، سپس در بخش تنظیمات تلگرام، گزینه Chat Settings را از لیست نمایش داده شده انتخاب میکنیم.

رفع مشکل دانلود خودکار تلگرام در iOS

۲- در صفحه Chat Settings مشاهده خواهید کرد که محتوای دانلودی به تفکیک نوع فایل بخش بندی شده اند :

 • AUTOMATIC PHOTO DOWNLOAD : در این بخش دانلود محتوای تصویری مدیریت میشوند که به ۳ دسته Private Chats برای گفتگوهای خصوصی، Groups برای دانلود محتوای ارسال شده در گروه و Save Incoming Photos برای کنترل ذخیره در بخش رسانه های دستگاه تقسیم شده است.
 • AUTOMATIC AUDIO DOWNLOAD : این بخش نیز مشابه بخش قبلی دسته های تفکیک شده گفتگوهای خصوصی و گروه ها را دارا می باشد اما با این تفاوت که مختص به محتوای صوتی میباشد.
 • OTHER : این بخش نیز مربوط به نمایش خودکار تصاویر متحرک GIF و تنظیمات حافظه پنهان تلگرام میباشد.
  چگونه رمز تلگرام در اندروید را فعال کنیم ؟

در این صفحه شما می توانید با فعال یا غیرفعال کردن هر گزینه بر دانلود خودکار یا عدم آن مدیریت کنید.

۹ دیدگاه

 1. Mohammad80 ۳۱ تیر, ۱۳۹۶
  • محمد ۳۱ تیر, ۱۳۹۶
 2. reza ۲۵ تیر, ۱۳۹۶
  • محمد ۱ مرداد, ۱۳۹۶
 3. علی ۲۱ تیر, ۱۳۹۶
 4. فرزانه ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶
  • محمد ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶
   • زینب ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶
  • Melina ۷ تیر, ۱۳۹۶

ثبت یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *