چگونه در مسنجر فیسبوک بازی کنیم ؟

۱۳ آذر, ۱۳۹۵محمد

بازی در مسنجر فیسبوک

درونمایه این نوشته درباره ویژگی جدید اپلیکیشن مسنجر یا مسنجر فیسبوک (Facebook Messenger)؛ یکی از محبوب‌ترین و بهترین اپلیکیشن‌های پیام‌ رسان در سراسر جهان است. البته به دلیل اینکه بیشترین تمرکز ما ایرانی‌ها در مبحث اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، روی اپلیکیشن تلگرام است، درباره‌ی پیام‌رسان‌های دیگر زیاد اطلاع نداریم.

مسنجر فیسبوک

اپلیکیشن Messenger که توسط کمپانی فیسبوک مدیریت میشود یکی از بهترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان است؛ مخصوصا برای کاربرانی که عضو فیسبوک هستند و با دوستان فیسبوکیِ خود زیاد ارتباط دارند.

بازی های مسنجر فیسبوک

به تازگی و با انتشار آپدیتی جدید، قابلیت انجام بازی در محیط اپلیکیشن Messenger برای کاربران فراهم شده است و کاربران میتوانند در حالی که مشغول چت با یکدیگر هستند، در همان محیطِ اپلیکیشن به انجام بازی‌های جالب و گوناگون با یکدیگر بپردازند. حتی وقتی در حال بازی در Messenger هستید میتوانید تماس صوتی و تصویری با دوستان خود برقرار کنید.

بازی های مسنجر فیسبوک

اگر شما هم به انجام بازی‌های آنلاین با دوستان و رقابت با آن‌ها علاقه‌مند هستید، در ادامه شرح خواهیم داد که چگونه میتوانید از قابلیت Instant Games که به تازگی برای اپلیکیشن Messenger معرفی شده استفاده کنید. همچنین بد نیست بدانید که امکان انجام این بازی‌ها در محیط مرورگر اینترنت در سایت مسنجر فیسبوک هم وجود دارد. همراه چه جوری باشید.

چگونه در مسنجر فیسبوک (Facebook Messenger) با دوستان خود بازی کنیم

قبل از شروع باید یاد‌آوری کنیم که این قابلیت در نسخه‌ی جدید Messenger ارائه شده است، پس برای استفاده از آن لازم است ابتدا اپلیکیشن خود را به آخرین نسخه به روز‌رسانی (آپدیت) کنید.

آموزش بازی در مسنجر فیسبوک

۱- برای شروع لازم است یک گفتگو (چت) با یکی از مخاطبان خود ایجاد کنید. برای این کار روی اسم شخص مورد نظر کلیک کنید یا اینکه علامت بعلاوه “+” را انتخاب کنید.

چگونه در مسنجر فیسبوک بازی کنیم

البته توجه کنید که امکان انجام بازی‌ها در گروه‌ها هم وجود دارد، یعنی اینکه به جای وارد شدن به یک چت با یک نفر، میتوانید یک گروه بسازید و با افرادی که در آن گروه وجود دارند به بازی بپردازید.

بازی در مسنجر فیسبوک

۲- در صفحه‌ی چت در زیر قسمتی که متن را وارد میکنید، یک علامت جدید خواهید دید که شبیه به دسته‌ی بازی (Game Controller) است، آن را انتخاب کنید.

بازی با دوستان در مسنجر فیسبوک

۳- اکنون از میان لیست بازی‌هایی که نمایش داده میشود یکی را انتخاب کنید.

۴- کار تمام است! میتوانید از بازی با دوست یا دوستان خود لذت ببرید. نتایج بازی‌ها در همان گفتگو نمایش داده میشود و افراد رتبه‌بندی میشوند که این کار میتواند این بازی‌ها را جذاب کند!

بازی در مسنجر فیسبوک

چه بازی‌هایی در Facebook Messenger قابل انجام هستند؟

علی‌رقم اینکه قابلیت Instant Games در مسنجر به تازگی معرفی شده است، ولی تاکنون ۱۷ کمپانی مطرح در زمینه‌ی ساخت بازی‌، بازی‌هایی را برای آن ارائه کرده‌اند. Konami, Bandai Namco, Zynga و King از جمله‌ی این شرکت‌ها هستند.

از مهم‌ترین بازی‌های کلاسیک که ارائه شده‌اند میتوان به Pac-Man, Galaga و Space Invaders و از بازی‌های جدید هم میتوان به Words with Friends و Endless Lake اشاره کرده. در تصویر زیر لیست بزرگتری از بازی‌های قابل انجام در محیط Facebook Messenger را مشاهده میکنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی