چگونه در نوروز برای کنکور آماده شویم ؟

۱۸ اسفند, ۱۳۹۴محمد

آمادگی برای کنکور در نوروز

آمادگی برای کنکور در نوروز

دانش آموزانی که پشت کنکوری محسوب می شوند و یا هر فردی که قصد شرکت جدی در کنکور را دارد، می دانند که فرصت تعطیلی حدود ۲ هفته ای سال نو بهترین زمان برای استراحت و رسیدگی عقب افتادگی های درسی در طول سال است. اما ما راهنمایی هایی داریم تا بدانید چطور باید با ذهنی آرام و عزمی راسخ در این دوران درس خواند تا در کنکور موفق شد. پس با این چگونه هم همراه شوید.

درس خواندن در ایام نوروز با توجه به زمان کم باقیمانده تا کنکور (۳ ماه) و تعطیلی کلاسهای مدرسه و آموزشگاه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. ولی به دلایلی درس خواندن در ایام نوروز با مشکلاتی رو به رو است که از جمله می توان به مواردی نام برد: دید و بازدید های نوروزی، مسافرت های خانوادگی، برنامه های مختلف تلویزیون و شروع فصل بهار و خواب آلودگی!

با توجه به موارد فوق و اهمیت زمان نوروز، کسانی که از این فرصت طلایی بهترین استفاده را می کنند، مطمئنا از سایر رقبای خود فاصله می گیرند همانطور که تاکنون اغلب رتبه های برتر کنکور از فرصت نوروز به عنوان دوران جمع بندی استفاده کرده اند.

پیشنهاد می شود چند روز به عنوان تعطیلی برای استراحت، دید و بازدید و تجدید روحیه مشخص شود و سپس برنامه ویژه نوروز شروع شود.

بهتر است برنامه نوروز به عنوان بخشی از برنامه یک ساله دوره پیش دانشگاهی در نظر گرفته شود تا بهره بیشتری از این ایام گرفته شود.

مشاوره با معلمین راهنما ، پشتیبان های درسی و مشاورین می تواند دانش آموزان را برای برنامه ریزی برای این ایام کمک کند.

توصیه می شود ایام نوروز به جمع بندی دروس سال چهارم اختصاص یابد. در این دوره می توان به رفع اشکلات مربوط به دروس سال چهارم پرداخت و با جمع بندی دروس برای مرحله آخر که مرور همه ی سر فصل ها می باشد آماده شد.

می توان در برنامه هایی که موسسات و مدارس پیش بینی کردند شرکت کرد. چرا که دانش آموزان در محیط جمعی و میان دوستان بهتر می توانند روی مطالعه تمرکز داشته باشند و از حضور دوستانشان برای رفع اشکال بهره بگیرند.

دیدگاه‌ها (1)

  • mona

    ۲۲ اسفند, ۱۳۹۴ در ۰۳:۰۹

    خیلی مفید بود ممنون

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی