چگونه رژگونه بزنیم ؟ بخش ۲

۲۹ آبان, ۱۳۹۵ماری

استفاده از رژگونه

در بخش قبلی به صورت کلی آموزش استفاده از رژگونه شرح داده شد در این نوشته رژگونه زدن را با توجه به فرم های صورت‌ می‌آموزیم؛ کاری که شما باید انجام دهید این است که ابتدا فرم صورت خود را پیدا کنید تا به صورتی که مناسبتان است بتوانید به گونه هایتان شکل دهید. با این شیوه ها به جراحی‌های کاشت گونه، تزریق ژل و استفاده از پروتز احتیاجی ندارید. قصد داریم که گونه‌های شما بدون جراحی برجسته‌تر از همیشه به‌نظر برسد، یعنی بتوانید با چند رنگ ساده ‌کاری کنید که انگار پروتزهایی در گونه‌ها کاشته‌اید.

رژگونه

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهید
برای شروع کار اولین چیزی که نیاز دارید یک سانتی‌متر خیاطی است و بعد شروع به اندازه‌گیری اجزای صورت به شکل زیر کنید و هر کدام از این اندازه‌ها را روی کاغذ بنویسید.

۱- اندازه طول صورت، یعنی از جایی که بالای پیشانی موها درآمده‌است تا پایین چانه
۲- اندازه خط فک، یعنی ببینید عرض پهن‌ترین قسمت چانه شما چند سانت است
۳- اندازه عرض پیشانی، یعنی ببینید عرض پهن‌ترین قسمت پیشانی شما چند سانت است
۴- اندازه عرض گونه‌‌ها، یعنی ببینید بیشترین فاصله بین دو گونه چقدر است

رژگونه برای صورت لوزی

صورت لوزی شکل
صورت شما حالتی بینابین صورت مثلثی و بیضی است، به همین دلیل برای آرایش کردن دست‌تان بازتر است (به شرطی که صورت شما لوزی واقعی باشد). اول از همه باید کاری کنید که با کم کردن پهنای گونه‌ها و افزایش مو در اطراف فک‌ها و نگه داشتن مو به طورفشرده در اطراف سروخط استخوان گونه‌ها باعث شوید که شکل صورت بیضی به نظر بیاید. بهتر است رژ گونه را به شکل مثلث بزنید و بخش بیرونی استخوان‌های گونه را تیره‌تر کنید و اجازه ندهید از قسمت بالای صورت رژ گونه شما به چشم‌ها نزدیک شود. حواس‌تان باشد که از کنار زدن مو از کنار فک‌ها و خط پیشانی خودداری شود.

جاهایی که باید تیره شوند: اطراف پیشانی، شقیقه‌ها و گوشه داخلی گونه‌
جاهایی که باید روشن‌تر شوند: روی تیغه بینی، وسط پیشانی و روی چانه
رژگونه: روی استخوان گونه

همیشه دو رنگ رژگونه داشته باشید؛ یک رژگونه تیره برای فرم دادن به صورت بر اساس نوع آن و یک رژگونه روشن‌تر که به وسیله آن سایه‌هایی که می‌خواهید را ایجاد کنید.

استفاده رژگونه

صورت کشیده
اینگونه صورت‌ها را باید با آرایش مناسب کوتاه‌تر و پهن‌تر نشان داد بنابراین از قسمت لاله گوش به سمت استخوان گونه و به صورت افقی رژ گونه بزنید. همچنین با زدن کمی رژگونه تیره و مات در ناحیه چانه می‌توانید کاری کنید که صورت شــــما کوتاه‌تر به نظر بیاید، البته یادتان نرود که از همان رژگونه برای روی گونه خود استفاده کنید و تنها رنگ آن را کمی ملایم‌تر کنید.

جاهایی که باید تیره‌تر شود: اطراف فک و شقیقه‌ها
جاهایی که باید روشن‌تر شود: چانه، شقیقه‌ها و بالای استخوان‌های گونه
رژ گونه: روی استخوان‌های گونه
اگر موها بلندتر و روی شقیقه‌ها و اطراف صورت و فک قرار گیرد بهتر است

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی