چگونه سشوار بکشیم ؟ بخش ۱

۲۸ مهر, ۱۳۹۵سارا

شیوه سشوار کشیدن

سشوار مو

احتمالن تا به حال برای شما پیش آمده است که حس کنید سشوار کشیدن در آرایشگاه موهای شما را زیباتر جلوه می دهد و وقتی خودتان این کار را انجام می دهید اینگونه نیست! شاید هم به این فکر رکده اید که شاید رمز و رازی در انجام این کار نهفته است. درواقع همین‌طور است. اما اگر توصیه‌هایی را که در ادامه به آن اشاره می کنیم به کار ببندید می‌توانید آرایشگر خودتان باشید. یک براشینگ خوب می‌تواند چندین روز دوام بیاورد البته به شرطی که همانطور که قبلا در اینجا توضیح دادیم موها به طرز صحیح شسته شده باشند.

سشوار کشیدن

۱- با موهای تمیز و تازه شسته شده شروع کنید
آب موهای خیس خود را با حوله بگیرید و از ماساژ دادن مو با حوله خودداری کنید. موهایی که بیش از حد خیس هستند زمان زیادی برای سشوار کشیدن نیاز خواهند داشت. برای اینکه حالت موها تا چند روز باقی بماند باید مطمئن شوید که نرم‌ کننده کامل از موها شسته شده باشد.

سشوار مو

۲- به موهای خشک‌شده (با حوله)، اسپری یا موس بزنید
اینگونه محصولات که مخصوص موهای نم‌ دار هستند، باعث می‌شوند موهای لخت حجم گرفته و موهای مجعد نرم شوند. این محصولات را باید به تمام ساقه مو بزنید. در پایان موها را شانه کنید. توجه داشته باشید که نباید از ژل استفاده کنید.

سشوار

۳- خشک‌ کردن اولیه و سشوار کشیدن چتری‌ ها
موهای کاملن خیس را نمی‌شود با سشوار حالت داد. موها باید حدود ۲۰ درصد رطوبت داشته باشند. برای این منظور می‌توانید صبر کنید تا موها به این میزان از خشکی برسند یا اگر عجله دارید می توانید با سشوار موها را تا این حد خشک‌ کنید. اما اگر چتری دارید، باید آن‌ها را درست سشوار کنید و اجازه ندهید خودشان خشک شوند.

سشوار

۴- موها را قسمت‌بندی کنید
پشت مو را دو قسمت و کناره‌های مو هرکدام یک قسمت را تشکیل می‌دهند که می‌توانید با گیره جدا کنید. اگر موهایتان خیلی سنگین یا پرپشت هستند هر بخش را می‌توانید به دو قسمت تقسیم کنید.

۵- با انگشتانتان شروع کنید
راز خشک‌کردن موها استفاده از انگشتان است. انگشت‌ها را لابلای موهای خود فرو ببرید و مو را به سمت بالا بگیرید و با سشوار ریشه موها را خشک‌ کنید. اگر نم در قسمت‌های زیرین مو باقی بماند موها حالت قشنگی به خود نخواهند گرفت.

چگونه سشوار بکشیم

۶- برس گرد
اکنون که ریشه‌ موهایتان خشک‌ شده‌اند نوبت به ساقه‌ها می‌رسد. همچنان که برس گرد را در موها فرو می‌برید با سشوار آن را دنبال کنید. برای این کار می‌توانید از نوک مو شروع کنید چرا که معمولاً زودتر خشک می‌شوند.

سشوار کشیدن

۷- موها را سفت بکشید
همچنان که سشوار را روی برس گرد می‌گیرید موها را تا جایی که امکان دارد محکم و سفت بکشید. تصور کنید یک نقطه‌ ای در ۱۵ سانتی‌ متری بینی تان قرار دارد. موها را محکم به آن سمت بکشید تا همه‌ی موها یک دست حالت بگیرند.

[alert-announce]در هنگام کشیدن مو، زیاده روی نکنید زیرا امکان دارد به ریشه موهایتان آسیب بزنید.[/alert-announce]

۸- باد خنک را فراموش نکنید
در آخرین مرحله وقتی‌ که موها را محکم می‌کشید باد سشوار را روی باد خنک تنظیم کنید و همه قسمت‌ها را با این باد سشوار بکشید.

۹- تا خشک شدن کامل مو ادامه دهید

۱۰- با یک سرم مو کار را به پایان برسانید

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی