چگونه سفر خارجی داشته باشیم ؟ بخش ۱

۲ شهریور, ۱۳۹۴محمد

در سفر خارجی رعایت این نکات ضروری و لازم است:

پیش از رفتن

چگونه سفر خارجی داشته باشیم

 

* تهیه لیستی از کلیه کارها و وسایلی که مورد نیاز است. این بهترین راه است که شما چیزی را از قلم نیندازید و سپس یک به یک وسایل را طبق لیست بسته بندی کنید.

سفر خارجی

 

* ذخیره شماره های ضروری از جمله شماره تلفن سفارت ایران، شماره کارت بانکی و … در عین حال در جای مطمئن دیگری نیز نوشته شود تا چنانچه گوشی موبایل خود را از دست دادید یا دسترسی به آن نداشتید در جای دیگری شماره ها را داشته باشید.

 

سفر خارجی داشته باشیم

​[alert-warning]در صورتی که دارو مصرف می کنید توجه داشته باشید که برای بردن داروهایتان به کشور مقصد به ترجمه رسمی نسخه پزشک یا گواهی به نام خودتان نیاز خواهید داشت.[/alert-warning]

* حتی در صورتی که در سلامت کامل به سر می برید بهتر است هفته های قبل از شروع سفر توسط یک پزشک معاینه شوید تا با آسودگی بیشتری سفر کنید.
* ​بهتر است فقط وسایل ضروری و مورد نیاز را بردارید، تا مجبور نباشید بار زیادی با خود جابجا کنید و سفر خسته کننده ای داشته باشید.

 

پاسپورت در سفر خارجی

 

​ * دقت کنید اعتبار پاسپورت (گذرنامه) شما تا چه مدت است بررسی کنید تا زمان برگشت پاسپورتتان معتبر باشد.

 

چگونه سفر خارجی داشته باشیم

 

* در صورتی که مسافت سفر و طول مسیر زیاد است لباس راحت و قابل تعویض را فراموش نکنید همچنین ممکن است آب و هوای محل سکونت شما با مقصد اختلاف شدیدی داشته باشند.

* ناگهانی و بدون اطلاع سفر نکنید. همیشه شخصی را در جریان سفر و محل اقامت خود قرار دهید تا در صورتی که قبل از بازگشت اتفاقی افتاد برای خبر دادن به شما و یا در صورت عدم بازگشت شما امکان دسرترسی و یافتن شما وجود داشته باشد.

* نام و آدرس خود را بر روی چمدان ها بنویسید.

* مدارک شناسایی، پاسپورت، ویزا و بلیط را در قسمتی از چمدان قرار دهید که دسترسی برای شما آسان باشد. ممکن است چندین برا در ابتدای ورود به ارائه آن ها نیاز داشته باشید.

 

چگونه سفر خارجی داشته باشیم

 

* وقتی به کشوری دیگری سفر می کنید یعنی با فرهنگ و آداب و اجتماعی متفاوت از محل زندگی خود مواجه هستید، پس قبل از شروع سفر با کسانی که قبل از شما به آن کشور سفر داشته اند صحبت کنید، در اینترنت درباره مقصد خود گوگل کنید و اطلاعات بیشتری کسب کنید تا در نهایت با دید و چشم انداز بهتری به ان کشور وارد شوید.

 

چگونه سفر خارجی داشته باشیم

 

* سعی کنید از کلمات رایج و مهم کشور مقصد بیاموزید، ممکن است در مواقعی به کمک نیاز داشته باشید. در ضمن مردمان هر کشوری بدشان نمی آید که غریبه ها به زبان رسمی همان کشور با آنها صحبت کنند برخی مواقع این موضوع باعث صمیمیت بیشتر می شود.

 

چگونه سفر خارجی داشته باشیم

 

* در صورتی که برنامه گردش و رفت آمد زیادی را چیده اید بد نیست کوله پشتی ای به همراه داشته باشید تا در حین گردش جابجایی وسایل برای شما سخت نباشد.

 

چگونه سفر خارجی داشته باشیم

 

* قبل از سفر و در طول سفر غذا را مختصر و سبک میل کنید زیرا این کار باعث می شود تا بدن شما راحت تر با شرایط آب و هوایی، غذاها و اختلاف زمانی کشور مقصد مطابقت پیدا کند.

[button-next url=”http://howpedia.ir/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%85-%D8%9F-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-1/” target=”_blank” position=”center”]بخش بعدی[/button-next]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی