چگونه سفر خارجی داشته باشیم ؟ بخش ۲

۶ شهریور, ۱۳۹۴محمد

در سفر خارجی رعایت این نکات ضروری و لازم است:

پس از رسیدن به مقصد

سفر خارجی

 

۱- سعی کنید زمانی که به مقصد میرسید روز باشد زیرا پیدا کردن آدرس در شب سخت تر از روز است و همچنین در طول روز فروشگاه ها و مراکز بیشتری باز هستند که کار شما را برای خرید آسان تر خواهد کرد.

 

سفر خارجی

 

۲- در فرودگاه فقط بر ماشین هایی که آرم تاکسی Taxi دارند سوار شوید شاید کمی هزینه بالاتر باشد اما به کیفیت و امنیت بیشتر سفر شما می ارزد.

۳- سعی کنید شماره یا کد تاکسی را در حافظه خود یا گوشی تلفن همراهتان ذخیره کنید.

۴- نکته ی مهمی که در هر کشوری باید از سوی مسافران خارجی رعایت شود این است که به قوانین آن کشور احترام بگذارد و به بومی های ان محل توهین نکند و با آن ها درگیر نشود.

 

سفر خارجی

 

۵- شاید علاقه زیادی به استفاده از غذاهای محلی هر کشور داشته باشید اما برای جلوگیری از اینکه حالتان بد شود بهتر است قبل از این که آن غذا را میل کنید اطلاعاتی درباره مواد تشکیل دهنده و ادویه های استفاده شده در آن به دست آورید.

 

سفر خارجی

 

۶- آب به میزان کافی بنوشید اما آگاه باشید که شیر های آب موجود در پارک ها آب آشامیدنی نیستند پس حواستان باشد که خاطره نامناسبی از سفرتان برای خود نسازید.

 

سفر خارجی

 

۷- قبل از خریدهای سنگین و زیاد از میزان مجاز بار برای خروج و هزینه هر کیلو بار اضافه آگاهی کافی داشته باشید.

۸- همه پول خود را خرج نکنید تا با جیب خالی به فرودگاه برسید، همیشه مقداری برای هزینه های غیرقابل پیش بینی کنار بگذارید. شاید برای هزینه اضافه بار پول کافی نداشته باشید.

[button-prev url=”http://howpedia.ir/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%85-%D8%9F-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-1/” target=”_blank” position=”center”]بخش قبلی[/button-prev]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی