چگونه سمبوسه سبزیجات درست کنیم ؟

۷ آذر, ۱۳۹۵سارا

آموزش تهیه سمبوسه سبزیجات

طرز تهیه سمبوسه سبزیجات

سمبوسه سبزیجات ؛ سمبوسه ها جزو غذاهای خوشمزه و پرطرفداری هستند که روش تهیه آن ها بسیار آسان و کم خرج است البته در گذشته روش تهیه این غذا به صورت سرخ کردن نبود امام امروزه آن را سرخ میکنیم. ریشه این غذا در کشور هند است و مواد اولیه آن را سیب زمینی، جعفری و فلفل سیاه است.

مواد لازم برای تهیه سمبوسه سبزیجات

سیب زمینی ۲ عدد متوسط
پیاز یک عدد متوسط
سبزی (گشنیز و جعفری) کمی
روغن یا کره
نمک و فلفل سیاه

طرز تهیه سمبوسه سبزیجات :

برای تهیه سمبوسه سبزیجات، ابتدا سیب زمینی را میپزیم. شما می توانید سیب زمینی را به روش مرسوم آن یعنی با پوست و یا اینکه آن را به صورت آبگوشتی خرد کرده و بعد بپزید. نکته ای که باید در این مرحله رعایت شود این است که آب و نمک همراه سیب زمینی در ظرف بر روی شعله باید خشک شود تا پوره سیب زمینی حالت آبکی به خود نگیرد.

پخت سمبوسه سبزیجات

در مرحله بعد هنگامی که سیب زمینی ها در حال پخت هستند، پیاز را به شکل خلالی خرد کرده و به همراه زردچوبه در روغن یا کره که از قبل آماده کرده ایم سرخ میکنیم. مغز پیاز باید کاملن پخته شده و رنگ آن به قهوه ای/طلایی دربیاید.

پس از پخته شدن سیب زمینی پیاز را به آن اضافه کرده و مخلوط میکنیم، سپس سبزیجات خرد شده را به آن اضافه میکنیم. توجه داشته باشید، برای اینکه سبزیجات خرد شده تازگی خود را حفظ کنند هنگام اضافه اضافه کردن آن نباید هیچگونه حرارت مستقیمی در زیر ظرف روشن باشد.

پیچیدن نان برای سمبوسه

نان لواش را به تکه هایی با اندازه ۱۰*۲۵ برش بزنید و مواد را در گوشه آن بریزید، سپس به شکل مثلثی تا بزنید و آنقدر تکرار کنید تا به انتهای نان برسید. در این مرحله نکته ای که خیلی برایمان مهم است این است که قسمتی از نان باز نماند، زیرا در اینصورت هنگام سرخ کردن ممکن است محتویات آن به درون روغن بریزد.

سمبوسه سبزیجات

روغن را در تابه ریخته و سمبوسه ها را روی حرارت متوسط از هر دو طرف سرخ میکنیم. به شکلی که نان کاملا ترد شود اما نسوزد. این غذا مصرف روغن زیادی خواهد داشت. اما شما سعی کنید روغن کمی مصرف کنید. در انتها روغن اضافی سمبوسه ها را به وسیله یک حوله مخصوص میگیریم.

طرز تهیه سس سمبوسه:

برای تهیه سس سمبوسه می توانیم رب گوجه، فلفل قرمز، کمی شکر و سرکه را باهم مخلوط کنیم و هنگام سرو در کنار غذا مصرف کنیم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی