چگونه عادت گاز گرفتن گربه را رفع کنیم ؟

۲۱ آبان, ۱۳۹۵ماری

جلوگیری از عادت گاز گرفتن گربه

ترک عادت گاز گرفتن گربه

عادت گاز گرفتن گربه ها یکی از معمول ترین مشکلاتی است که صاحبان گربه با آن مواجه میشوند. عادت گاز گرفتن گربه غالبا یکی از رفتارهای عادی گربه ها در هنگام بازی کردن میباشد اما این بدان معنی نمیباشد که شما باید این کار او را تحمل کنید.شما میتوانید به گربه خود یاد بدهید که این یک رفتار قابل قبول نمیباشد.در اینجا روش هایی برای جلوگیری کردن از گاز گرفتن آنها وجود دارد.

عادت گاز گرفتن گربه

۱- استفاده از آب پاش

یکی از معمول ترین تکنیک ها برای تغییر دادن رفتار گربه ها استفاده از آب پاش میباشد. فقط هر زمان که گربه شما کارهایی مانند گاز گرفتن را انجام داد که شما نمیخواهید این کار را انجام دهد به او آب بپاشید. ایراد این روش این میباشد که شما همیشه باید یک آب پاش دم دست داشته باشید و شما باید همیشه آماده هدف قرار دادن و پاشیدن آب باشید و این کار فقط در همان لحظه اثر میکند اما میتواند بسیار اثرگذار باشد. این روش زمانیکه شما مقدار کمی سرکه به آب اضافه میکنید مؤثرتر میباشد. این روش آب را مزه دار میکند که گربه شما هیچوقت آنرا دوست نخواهد داشت. اگر شما از این روش استفاده میکنید سعی کنید به گوش های گربه آب نپاشید. رطوبت زیاد در گوش ها میتواند محیطی ایده الی برای توسعه عفونت های باکتریالی ایجاد کند.

رفع عادت گاز گرفتن گربه

۲- گربه تان را زمانیکه گاز میگیرد نادیده بگیرید

گربه ها غالبا زمانیکه میخواهند توجه شما را جلب کنند گاز میگیرند اما همچنین آنها زمانیکه شما بیش از حد به آنها توجه میکنید گاز میگیرند.توجه نکردن به گربه میتواند روشی مؤثر برای جلوگیری کردن از گاز گرفتش باشد. از این روش با مقدار کمی توجه به گربه خود استفاده کنید.اگر شما میدانید گربه تان شما را بعد از ۵ دقیقه توجه گاز میگیرد بعد از ۴ دقیقه دیگر به او توجه نکنید.اگر با این کار شما را گاز گرفت او را ترک کنید و برای مدتی با او بازی نکنید.

شیوه ترک عادت گاز گرفتن گربه

۳- تشویق کردن رفتار خوب

وقت کافی برای بازی کردن,نوازش کردن و صحبت کردن با گربه خود بگذارید.اگر شما گربه خود را در قید و بند گذاشته اید او رفتار مناسب بهتری خواهد داشت. به او لذت هایی بدهید و اسباب بازی های جدیدی برای او بیاورید. وقتی گربه شما رفتار بهتری دارد به اندازه کافی به او توجه کنید، او را بستایید و به او عشق بورزید. وقتی که او رفتار بدی نشان می دهد با ملایمت اما با ثبات تنبیه اش کنید، سپس او را پس بزنید. این روش خیلی خوب روی گربه ها با سنین مختلف کار میکند. بیش از هر چیزی گربه از شما میخواهد به او عشق بورزید و او را بپذیرید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی