چگونه عکاسی کنیم ؟ بخش ۱

۱۷ مهر, ۱۳۹۴محمد

چگونه عکاسی را شروع کنیم ؟

با مطالعه این مقاله شما برای انجام عکاسی آماده و راهنمایی خواهید شد، درست است که عکاسی تغییر کرده و پس نوشتن این مقاله نیز تغییر خواهد کرد اما تغییرها فقط از نظر فناوری بوده و خواهد بود.
زیبایی، مفهوم، عنوان ها، جلوه ها و مهم ترین آن ها یعنی نگرش هنوز همان اصول را دارند.

عکاسی

نگرش درستی داشته باشید. به منظور توانستن در انجام هر نوع از عکاسی، شما به صبر و خلاقیت زیاد نیاز دارید. بدون بردباری نمی توانید به یک عکس تمام عیار دست یابید و بدون خلاقیت هیچوقت نخواهید توانست آن عکس عالی را به وجود آورید. جنسیت، دین و فرهنگ تاثیر اندک یا هیچ تاثیری بر روی خروجی عکاسی ندارند.

عکاسی

فلسفه عکاسی را به عنوان شکلی از هنر درک کنید. قبل از آن که شروع به عکاسی کنیم یک چیز مهم برای همه یعنی فهمیدن اساس اندیشه و مفهوم عکاسی لازم است.
عکاسی فقط یک عنوان نیست عکاسی یک هنر است که هیچ مرزی ندارد.دوربین یک ابزار ذخیره سازی زیبایی و طبیعتی است که شامل همه چیزهایی که می بینیم می باشد. در حقیقت عکاسی در ما تعریف می شود نه در دوربین. عکاس لحظات را ثبت می کند و این عکاس است که به عکس ها ارزش می دهد.

عکاسی

کتاب بخوانید. خواندن راهنما یا کتاب در رابطه با عکاسی درک شما را از عکاسی بالاتر خواهد برد و به شما کمک بزرگی در انجام کارتان خواهد کرد. خواندن کتاب جهت راهنمایی برای هرکسی لازم است، و تاثیر مثبت آن تنها بعد از مطالعه دیده خواهد شد. این شیوه ای بسیار مفید و کاربردی برای گرفتن عکس هایی بهتر و استفاده بیشتر از خلاقیت می باشد.

عکاسی

نوع و سبک عکاسی که به آن بیشتر علاقه مند هستید را مشخص کنید. بهتر است حیطه عکاسی خود را از قبل مشخص کنید. چشم انداز منظره های طبیعی و حیات وحش و عکس برداری از حیوانات در زیستگاه های طبیعی شان نمونه هایی از زمینه ها و حیطه های عکاسی می باشند.

عکاسی

یک دوربین بخرید. اولین گام در شروع عکاسی انتخاب یک دوربین به عنوان حیاتی ترین ابزار عکاسی پس از خود عکاس می باشد. نوع دیجیتال “point and shoot” یا همان دوربین های ساده و جمع و جور برای شروع عکاسی بهترین هستند چون کنترل آن ها برایتان از نوع SLR ساده تر خواهد بود. همچنین قیمت و هزینه های تعمیر و نگهداری آن ها از یک دوربین SLR ارزان تر است. بنابراین دوربین های دیجیتال ساده این امکان را به شخص می دهند که مسئولیت خلاقیت را از سر خود باز کنند. اما به خاطر داشتن تفاوت های دوربین ها در زمینه های مختلف و خصوصیات آن ها در ذهن مهم است.
متداول ترین تفاوت در مدل های مختلف سنسورها هستند که عبارتند از: CCD و CMOS. در حالی که تعمیر CCD ارزان تر و آسان تر است دارای سرعت آهسته تر و همچنین مصرف برق بیشتر می باشد پس بنابراین محدودیت هایی در ISO (حساسیت میزان نور و شفافیت) دارد. از سوی دیگر CMOS گرانتر و پیچیده تر است اما در عوض مصرف انرژی کمتر و سرعت بیشتر و همچنین سازگاری بیشتری با ISO دارد.
طبقه بندی دوربین در مدل های مختلف نیز عامل دیگری است. در حالی که دوربین های ساده با اندازه و امکانات مختلف وجود دارند، نسبت کیفیت و ویژگی هاست که در قیمت تاثیر می گذارد. دوربین های ساده لنز ثابت دارند و محدودیت هایی مانند از دست دادن عمق، کاهش زوم، ویژگی های پیشرفته و غیره را در آن ها خواهیم داشت. یک دوربین با سطح بالاتر دارای عمق، ماندگاری و ویژگی های بیشتر می باشد.
سپس در سطح بعدی DSLR قرار دارد، همان هایی که یک سطح پایین تر از SLR قرار می گیرند و کمی ارزان ترند، در حالی که نوع طراحی و توان آن ها به شکلی در نظر گرفته شده است که به عکاسان حرفه ای این اجازه را می دهد که از آن ها به عنوان دوربین دوم (پشتیبان) استفاده کنند. SLR ها نیز در بالاترین سطح قرار دارند و هر کاری را برای شما ممکن می سازند و برای خرید به اندازه کافی خوب هستند.

[button-next url=”http://howpedia.ir/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85-%D8%9F-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-2/” target=”_blank” position=”center”]بخش بعدی[/button-next]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی