چگونه عکاسی کنیم ؟ بخش ۲

۲۱ مهر, ۱۳۹۴محمد

شروع به عکاسی

در بخش قبلی این نوشته به ۵ مورد نخست لازم برای شروع اشاره کردیم در این بخش به ۵ نکته دیگر جهت شروع صحیح عکاسی می پردازیم.

عکاسی

بودجه و نیاز خود را قبل از اقدام برای خرید دوربین در نظر بگیرید. دوربین که می خرید باید ارزش مبلغی که می پردازید را داشته باشد. همچنین باید امکانات مورد نیاز برای سبک عکاسی مدنظر شما را دارا باشد. برای سوژه عکس از مناظر دوربین های معمولی ایده آل هستند. در حالی که دوربین های خاص برای شرایط شدید آب و هوایی و شرایط ویژه و زمانی که دوربین های دیجیتال معمولی کارایی ندارند مورد استفاده قرار می گیرند.

عکاسی

قبل از شروع خود را آماده کنید. قبل از اینکه وارد دنیای عکاسی شوید نیاز است مواردی را انجام دهید. نخستین چیزی که باید در مورد آن تصمیم بگیرید و به یاد داشته باشید این است که چه زمانی و چه مکانی می خواهید عکاسی کنید. ای بسیار مهم است چون پیشنهاد نمی شود وقتی که در یک جمع هستید زمان خود را با دوربین بگذرانید، مگر اینکه بخواهید آن را به جای تفریح به عنوان یک حرفه انجام دهید در طول این دوره وقتی که فقط برای عکاسی برنامه ریزی می کنید سعی کنید کار دیگری انجام ندهید و فقط تمام وقت و انرژی خود را برای عکس گرفتن بگذارید.

عکاسی

مورد بعدی دوربین به دست گرفتن است. کتاب راهنما و تمام ویژگی های دوربین خود را قبل از استفاده مطالعه و بررسی کنید. همچنین سعی کنید عکس های گرفته شده توسط دیگر عکاسان را نگاه کنید و سپس نقاط برتری خود را مشخص کنید.

عکاسی

تمرین، تمرین، تمرین. عکاسی زمانی که با یک ذهن آرام، صلح طلب و همیشه در حال تمرین برای پشرفت مهارت انجام شود عالی خواهد بود.

عکاسی

مجلات عکاسی، جزوات و … بخوانید. و عکس ها را تجزیه و تحلیل کنید. به نقاط مثبت و اهدافی برای پیشرفت فکر کنید. این کار به بررسی بهتر عکس های خودتان کمک خواهد کرد و خواهید فهمید که چه چیزی یک عکس خوب را می سازد.

[button-prev url=”http://howpedia.ir/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85-%D8%9F-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-1/” target=”_blank” position=”center”]بخش قبلی[/button-prev]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی