چگونه فنچ بخریم ؟

۳ آبان, ۱۳۹۵محمد

خرید یک فنچ مناسب

خرید و نگهداری از فنچ

پرنده ای به نام فنچ؛ اکثر افراد به نگهداری پرنده در خانه علاقمند هستند و همچنین با توجه به تغییر سبک زندگی ها به واسطه زندگی شهری و دور شدن از طبیعت داشتن یک پرنده در خانه شاید برای شما نیز جالب به نظر بیاید. به همین دلیل در این نوشته قصد داریم تا به نحوه انتخاب و خرید یک فنچ مناسب بپردازیم. اگر شما هم به پرنده ها علاقه مند هستید در ادامه با ما همراه باشید.

خرید و نگهداری از فنچ

۱- بال‌های فنچ باید متقارن باشند و پرهای سالم و تمیزی داشته باشند.

۲- پرها باید براق، تمیز و عاری از کرم و سوسک‌های ریز باشند، مخصوصاً پرهای بین پاها.

۳- پس از اینکه یک پرنده‌ی سالم انتخاب کردید، از فروشنده جنسیتش را بپرسید.

خرید و نگهداری از فنچ

۴- فنچ باید ظاهر براقی داشته باشد و با شادابی سر و صدا کند، خودش را با منقار تمیز کند و غذا بخورد.

۵- منقار پرنده باید صاف و عاری از پوسته‌ باشد و مرطوب نباشد. مرطوب بودن و پوسته‌ پوسته بودن نوک پرنده می‌تواند نشانه‌ی سرماخوردگی باشد.

۶- همچنین ناخن‌های پرنده نباید بیش از یک نیم‌دایره قوس داشته باشند و فلس‌ های روی پای پرنده نیز نباید بیرون زدگی داشته باشند.

خرید و نگهداری از فنچ

۷- مطمئن شوید که پرنده حواسش به اطراف هست و صاف ایستاده‌ است. نباید پرهایش را پف داده باشد و سرش را داخل پرها پنهان کرده باشد.

۸- فضله‌ی فنچ باید جامد باشد. فضله‌ی مرطوب و سبز نشانه‌ی بیماری است. همچنین نباید در حین دفع دمش را تکان دهد و مشکل داشته باشد.

نکاتی درباره نگهداری فنچ :

  • توجه داشته باشید که ارزن و کتان عمده ترین و اصلی ترین دانه ای است که برای زنده ماندن فنچ ها الزامی است.
  • مولتی ویتامین و کلسیم و سایر ویتامین های حل شده در آب نبایستی بیش از ۲۴ ساعت در ظرف آب پرندگان باقی بماند و بعد از تمام شدن موعد مقرر بایستی با دقت کافی ظرف آب پرنده را تمیز و شستشو نمود.
  • این پرنده نسبت به آب هم حساسیت خاصی دارد. بهترین نوع آب‌ دهی، به این صورت است: آب را جوشانده و آن را سرد می‌کنیم و در اختیار پرنده قرار می‌دهیم. یادتان باشد که هر روز آب فنچ را عوض کنید.
  • فنچ را باید در دمای ۲۳ تا ۲۶ درجه و با رطوبت بسیار کم نگهداری کرد.
  • کارهایی مانند هفته‌ای دو بار استحمام، هفته‌ ای یک بار حمام آفتاب و اگر به صورت نگهداری در قفس باشد، ماهیانه یک بار اجازه پرواز.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی