چگونه مباحث ریاضیات پایه‌ را یاد بگیریم ؟

۱۵ آذر, ۱۳۹۵ماری

مباحث ریاضیات پایه‌

ریاضیات پایه

درک بهتر ریاضی

یادگیری ریاضیات پایه‌؛ همیشه دسته ای از افراد در مقاطع تحصیلی مختلف با درس ریاضی و یادگیری آن مشکل دارند اما شاید دانستن مباحث ریاضیات پایه‌ به درک بهتر دیگر مفاهیم این درس کمک کند. اگر شما یا یکی از آشنایانتان در این درس مشکل دارید و به دنبال راهی برای حل این معضل هستید در این نوشته با ما همراه شوید.

یادگیری ریاضیات پایه

تشخیص ضعف در ریاضیات پایه

ریاضیات مجموعه ای از مباحث که هر مبحث به طور جداگانه، بر پایه ای متکی است که تمام مباحث قبلی را شامل می شود. اگر در هر یک از این مباحث ضعیف هستید، آن را کاملا یادبگیرید و سپس آموختن مبحث بعدی را اغاز کنید. هیچ گاه ضعف های خود را نادیده نگیرید و همان طور به درس ادامه ندهید. بدانید که ضعف ها خیلی زود شما را دچار زحمت و مشکل خواهند کرد.

اهمیت ریاضیات پایه

علت اصلی عدم درک مفاهیم

یکی از چالش‌های اصلی این است که درس اصلی قابل فهم و آسان است، اما دانش‌ آموزان در حل کردن سوالات دچار مشکل می‌شوند. اصلی‌ترین دلیل آن، تسلط نداشتن بر مباحث پایه است. هر چند، وقت مناسب را برای سوال صرف می‌کنید اما در نهایت به جواب نمی‌رسید. حتی ممکن است بین گزینه‌ها شک کنید و بعد از گذشت ۵ دقیقه کلنجار رفتن، سوال را نزده رها کنید. اولین قدم‌هایی که می‌توان برای موفقیت در این درس برداشت تسلط بر ریاضی پایه و محاسبات بدون خطاست.

تاثیر یادگیری ریاضیات پایه

مرور مباحث پایه

کتاب ریاضی ۲ و آمار، نکته‌های چندانی ندارند؛ پس برای یک بار آن‌ها را خلاصه‌نویسی کنید و دفعات بعد فقط خلاصه‌ها را مرور کنید و از آن‌ها تست بزنید. بهتر است دفتر کوچکی تهیه کرده و تمام نکاتی را که چشمتان به آن‌ها می‌خورد ثبت کنید. در این صورت تا آخر سال تمام نکات را یکجا خواهید داشت. نکات مربوط به لگاریتم، جزء صحیح، مثلثات، رسم توابع و مباحث پایه‌ای دیگر هر چند سوالات زیادی به صورت مستقیم ندارند اما ریشه‌های آن در تمام سوالات نمایان است. پس با تسلط بر این قسمت‌ها و زدن تست‌های زیاد می‌توانید یک شروع قوی و خوب را تجربه کنید.

به خاطر داشته باشید که معمولاً درک خوب از ترکیب توابع، دامنه و برد آن‌ها می‌تواند، حداقل در ۴ یا ۵ سؤال از این قسمت به شما کمک کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی