چگونه مرغ مینا تربیت کنیم ؟ بخش ۱

۲۵ مرداد, ۱۳۹۴پویا

مرغ مینا

مرغ مینا یکی از محبوب ترین پرندهای روی زمین است ، این پرنده به دلیل توانایی بسیار قوی در تقلید صدا از سالیان بسیار دور طرفدار دارد. این حیوان ها را میتوان خود تربیت کرد تا هر کلمه اب که که دوست داسته باشید را با بهترین  تلفظ تکرار کند. ابتدا باید انواع مختلف این پرنده را بشناسیم ، به تصویر زیر دقت کنید.

مرغ مینا

[alert-note]جالب است بدانید که این پرنده از حدود سه هزار سال پیش در هندوستان اهلی شده است.[/alert-note]

از معروف ترین نژاد مینا می توان از مینای گوشواره ای و مینای معمولی نام برد.

تغذیه ی مینا :

مرغ مینا پرنده‌ای است که همه چیز می خورد مثل انواع میوه‌ها، حشرات، دانه‌ها و حشره های کوچک مثل ارمولک ، مورچه و  ملخ و … معمولاً با گشت و گذار  روی زمین به دنبال غذا می‌گردد. البته علاوه بر میوه جات و دانه با کرم خاکی ، شهد گل  نیز تغذیه می‌کند. از موش و قورباغه نمی‌ترسد و آن‌ها را شکار می‌کند و حتی در صورت لزوم به تخم سایر پرندگان نیز رحم نمی کند. در بعضی موارد  نیز بر روی پشت حیوانات دیگر مثل اسب و گاو  می‌نشیند و حشرات موجود بر روی آن تغذیه نماید. مینا بر روی زمین‌های شخم زده نیز در پی حشرات است  که بر اثر شخم از زیر خاک به روی آن آمده اند.

مرغ مینا

انتخاب درست مرغ مینا برای تربیت در منزل :

برای انتخاب مرغ خود شما باید اطلاعات کافی داشته باشید ، افراد زیادی بدون داشتن اطلاعات کافی اقدام به خرید مینا کرده اند به امید تربیت کردن آن که با شکست مواجع شده اند و باعث شده اجاد دلزدگی از این حیوان زیبا بکند.

اگر شما قصد تربیت کرده یک مینا را دارید باید یک جوجه مینا بگیرید نه یک مرغ مینای بالغ چون مینایی که یک سال از عمرش گذشته باشد دیگر قدرت فراگیری و سخن گویی را ندارد و خلق و خوی وحشی به خود گرفته است. بهترین زمان برای یک جوجه که قرار است تربیت شود یک جوجه مینای ۶تا۸ هفته ای می باشد .

جوجه مرغ مینا

شناخت یک جوجه مینا :

معمولا جوجه مینا ۸ هفته ای اندازه ی ۲ یا ۳ برابر یک گنجشک است و لی با نوک درازتر از گنجشک.

[button-next url=”http://howpedia.ir/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%BA-%D9%85%DB%8C%D9%86%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85%D8%9F-%D8%A8%D8%AE%D8%B42/” target=”_blank” position=”center”]بخش بعدی[/button-next]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی