چگونه مورچه ها را فراری دهیم ؟

۲۹ آذر, ۱۳۹۵محمد

فراری دادن مورچه ها

مورچه های خانگی اغلب حشرات مفیدی هستند که با شکار کردن حشرات کوچک و تخم ها و نوزادان آنها و جمع آوری ذرات مواد غذایی از نقاط غیرقابل دسترس، به ما در تمیز کردن خانه کمک می رسانند.
بنابراین بهتر است با این حشرات مهربان تر باشیم و ضمن رعایت نکاتی که برای دور نگاه داشتن آنان ارائه می شود، فقط در صورت مزاحمت جدی و بالا بودن جمعیت این حشرات در خانه به عنوان آخرین راه حل، از تله گذاری و یا راه های پیشنهادی برای از بین بردن آنها استفاده کنید.

پیشگیری از تجمع مورچه ها :

۱- اولین و مهم ترین اقدام آن است که مواد غذایی را از دسترس آنها دور نگه دارید. با تمیز نگهداشتن خانه، غذایی برای مورچه ها باقی نخواهد ماند.

۲-  با زدن حتی دو بار جارو در روز، مورچه ها خرده نانی برای غذا هم پیدا نخواهند کرد.

۳- ظرف ها را در اولین فرصت شسته، روی منابع غذایی را پوشانده و در جای خود (داخل کابینت یا یخچال) قرار دهید.

۴- میوه و شیرینی مانند آهن ربا مورچه و حشرات را به خود جذب می کنند، آنها را در یخچال یا داخل ظروف دربسته نگه دارید.

۵- در صورت ریختن شکر یا عسل روی زمین بلافاصله از یک شوینده مناسب استفاده کنید. هر لکه شیرین راه را برای حمله مورچه ها باز می کند.

فراری دادن مورچه ها :

از رایحه های طبیعی که به نظر دفع کننده مورچه ها هستند مانند سرکه، اسانس نعناع، دارچین، فلفل سیاه، میخک و برگ بو استفاده کنید. آنها را داخل کاسه های کوچک بگذارید یا کنار ورودی خانه آویزان کنید. مقداری دارچین در چند نقطه منزلتان بریزید آنها از بوی تند دارچین بیزارند و تا جای ممکن از آن فرار می کنند.

سوراخ‌ها و شکاف‌های محل ورود آنها را اگر با صابون پر نمایید، دیگر هرگز از آن محل رفت و آمد نخواهند کرد.

[alert-announce]در صورتی که کودک شما روی تخت‌خواب می‌خوابد و پوست بدنش به مورچه‌ها حساسیت دارد، می‌توانید هر یک از پایه‌های تخت را داخل یک ظرف آب قرار دهید. آن‌گاه آنها در صورت عبور داخل ظرف آب می‌افتند.[/alert-announce]

نکات کاربردی:

با دیدن تک مورچه ای که به هر جا سرک می کشد یادتان باشد، آن مورچه پیشرو یا پیشاهنگ است که به دنبال منابع غذایی جدید می گردد و اگر با اطلاعات جمع آوری کرده به لانه برنگردد، خانه شما همچنان در امان خواهد بود.

در صورتی که از بین روش‌های مبارزه با حشرات خانگی، استفاده از سموم را انتخاب کرده اید، مراقب بچه های کوچک باشید. به این معنا که مکان هایی را سم پاشی کنید که دور از دسترس بچه ها باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی