چگونه هاسکی را تربیت کنیم ؟ بخش ۱

۲ آذر, ۱۳۹۵ماری

مراقبت از هاسکی

نگهداری و تربیت هاسکی

ممکن است شما هم به تازگی یک سگ هاسکی خریداری کرده و یا در حال آماده ساختن خود برای خرید آن باشید و از شیوه نگهداری و تربیت آن نیز اطلاعات کافی نداشته باشید، در هر وضعیتی که باشید در این نوشته به شما خواهیم آموخت که چگونه با هاسکیخود رفتار کنید تا بتوانید او را تربیت و نگهداری کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

سگ های هاسکی فوق العاده با انرژی هستند که برای شاد و سرحال بودن نیاز به تحرک و فعالیت دارند. آنها طبیعت خوب، وفادار و عشق خالصانه ای به زندگی دارند. بسیاری از مردم آنها را به عنوان حیوان خانگی میخواهند. هاسکی میتواند سرسخت باشد و تربیتش کاملا دشوار باشد، پس باید طبق برنامه پیش بروید. اگر شما به فکر داشتن یک هاسکی هستید، باید وقت کافی، صبر و انرژی داشته باشید و خود را برای اینکه او زندگی طولانی، شاد و لذت بخشی داشته باشد، آماده کنید.

هاسکی

۱- توله هاسکی خود را اجتماعی بار بیاورید: این کار به او کمک میکند تا به سگی با اعتماد به نفس و خوش اخلاق تبدیل شود. به توله ی خود اجازه دهید تا با مردم مختلف وقت بگذراند و دیدن و شنیدن چیزهای مختلفی را تجربه کند.
• کلاس اموزش توله ها راه خوبی برای ارتباط توله هاسکی با سایر سگ ها است.وقتی توله هاسکی شما ۴تا۵ ماهه میشود،او را در مدرسه ی توله سگ ها ثبت نام کنید.
• علاوه بر مدرسه ی توله سگها،شما میتوانید توله ی خود را با بردن به محیط های مختلف اجتماعی کنید. مثلا صدای عبور و بوق بلند ماشین ها. همچنین میتوانید دوستان خود را به خانه دعوت کرده تا به به او کمک کنید با اشخاص جدید احساس راحتی کند.
• بردن توله به پارک نیز راه دیگری برای در معرض قرار گرفتن آن با افراد،مناظر و اصوات مختلف میباشد.
• هنگامی که او در حال کشف دنیای جدیدش است،به تماشایش بنشینید.اگر ظاهرا ترسیده یا از تجربه ی اعمالی بخصوص دوری میکند، دیگر او را در چنین موقعیت هایی قرار ندهید.

هاسکی

۲- هاسکی خود را در کلاس رام کردن ثبت نام کنید: هاسکی ها طبیعتن سگ هایی بسیار مستقل، باهوش و البته سرسخت هستند که این موضوع می تواند تربیتشان را دشوار کند. کلاس های رام کردن سگ ها روشی ایده آل برای تربیت هاسکی شما خواهد بود.
• از ۴ تا ۱۲ ماهگی او را در این کلاس ها ثبت نام کنید. برای اینکه به سگی خوش اخلاق تبدیل شود، باید از سنین ابتدایی آموزش را آغاز کنید.
• هاسکی ممکن است با بهره گیری از هوش خود بتواند فرق بین آموزش در کلاس و آموزش در خانه را تشخیص دهد و در نتیجه در تمرینات کلاس بسیار عالی عمل کند ولی در خانه بدرفتاری کند.
• اگر هرچقدر هم نامیدوارانه بنظر میرسد، تمرین در خانه را ادامه دهید و تربیت او را تقویت کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی