چگونه هاسکی را تربیت کنیم ؟ بخش ۲

۳ آذر, ۱۳۹۵ماری

روش نگهداری هاسکی

نگهداری هاسکی

در ادامه بخش قبل با همین عنوان به مرور روش های دیگری برای نگهداری و تربیت هاسکی خواهیم پرداخت. تا پایان این نوشته با ما همراه باشید. تا با تمرین های نگهداری و تربیت هاسکی بیشتر آشنا شویم.

تربیت هاسکی

۳- تمرین قفس: اگر سگ هاسکی دارید این تمرین بسیار مهم میباشد. تمرین قفس سبب آسان تر شدن روند آموزش خانگی میگردد. او هرگز نمیخواهد در جایی که می خوابد، ادرار یا مدفوع کند. علاوه بر این، تمرین قفس، قفس او را تبدیل به جایی امن برای مواقع ترس یا استراحت میکند.
• قفس هاسکی نباید جایی برای تنبیه او باشد. اگر بد رفتاری میکند او را به قفس نفرستید چراکه این کار باعث ایجاد ارتباط منفی او با قفسش میشود.

۴- اجازه بدهید که هاسکی بدون قلاده و آزاد باشد: در صورت باز کردن قلاده ممکن است به صورت ناگهانی هاسکی از شما دور شده و با خوشحالی چیزی را در دور دست تعقیب کند، در این وضعیت ممکن است او شما را به عنوان صاحب خود پذیرفته و به شما علاقه مند باشد اما غریزه او نسبت به دویدن و دنبال کردن بر علاقه اش نسبت به شما غلبه کند. این تمرین باعث میشود تا در آینده از کشیدن قلاده توسط هاسکی جلوگیری شود.

هاسکی

[alert-announce]در صورت کشیده شدن قلاده توسط هاسکی شما می توانید در جای خود بایستید و او را صدا بزنید و یا در جهت مخالف کشیده شدن قلاده به آرامی حرکت کنید.[/alert-announce]

• قلاده رو تکان ندهید و نکشید زیرا این حرکت باعث تشویق هاسکی در محکم تر کشیدن قلاده می گردد.
• از قلاده های جمع شدنی استفاده نکنید، این نوع از قلاده باعث شده تا هاسکی قلاده را بیشتر بکشد زیرا میفهمد که با کشیدن قلاده میتواند به فاصله ای دورتر برود.
• اگر شما توله هاسکی دارید ابتدا اجازه دهید، در داخل خانه قلاده خود را بو کشیده و با آن آشنا شود، سپس می توانید بیرون از خانه با قلاده او را به پیاده روی ببرید.
• کلاس های تمرین رام کردن میتواند به این تمرین (تمرین قلاده) جهت تربیت بهتر هاسکی شما کمک کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی