چگونه هاسکی را تربیت کنیم ؟ بخش ۳

۲۲ آذر, ۱۳۹۵محمد

تربیت و نگهداری از هاسکی

در این نوشته یعنی بخش سوم از عنوان تربیت هاسکی به ادامه مطالب و نکات کاربردی در تربیت این نوع از سگ خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید. همچننی در صورتی که بخش های قبلی این نوشته را نخوانده اید می توانید به بخش نخست تربیت و نگهداری هاسکی بروید و مطالب را از ابتدا بخوانید.

هاسکی

رئیس هاسکی باشید

به دلیل زندگی گله ای و عادت به داشتن رهبر، می بایست برای هاسکی، خود را به عنوان رئیس و فرمان دهنده معرفی کنید. یک راه خوب برای نهادینه کردن این مسئله این است که هاسکی خود را منتظر غذا بگذارید.

با کنترل غذا خوردن هاسکی، این حیوان شما را به عنوان تنها تامین کننده غذا و نیازهای دیگر خود تشخیص داده و در نهایت شما را به عنوان فرمانده خود میپذیرد.

تربیت توله هاسکی

[alert-announce] گر چه هاسکی انرژی زیادی به خصوص در زمان تولگی دارد اما سگ سر به راه و مطیعی می‌باشد.[/alert-announce]

یک راه دیگر برای نشان دادن تسلط و فرمانده بودن خود این است که هنگام راه رفتن با قاطعیت نشان دهید که قرار نیست او را دنبال کنید و در واقع او دنبال کننده شماست.

اگر هاسکی شما هر چند وقت یکبار تلاش می کند تا نقش رهبر گله را به نمایش بگذارد اصلن غافلگیر نشوید، در عوض باید به یاد داشته باشید که با قدرت و استوار می بایست به رهبری خود ادامه دهید.

نگهداری هاسکی

به هیچ وجه سعی نکنید که با زور و خشونت قدرت و رهبری خود را به او ثابت کنید، زیرا در اینصورت به احتمال زیاد به شما اعتماد نخواد کرد و در نهایت به عنوان یک فرمانبر برای شما احترامی قائل نخواهد شد.

به یاد داشته باشید که هاسکی استعداد خوبی در آموختن دارد اما این کار را باید با صبر و حوصله انجام داد چرا که این سگ می‌تواند گاهی اوقات لجباز شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی