چگونه هفته آخر کنکور را سپری کنیم ؟ بخش ۱

۲۱ آذر, ۱۳۹۵محمد

هفته آخر کنکور

همانطور که همه ما می دانیم هفته آخر کنکور همیشه استرس و هیجان خاص خود را برای اکثر داوطلبین داشته و خواهد داشت. در این نوشته قصد داریم تا نکاتی را که به حفظ آرامش و حاصل شدن نتیجه بهتر در کنکور منجر می شود اشاره کنیم. اگر شما هم کنکور را در پیش دارید این نوشته را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

مطالعه در هفته آخر کنکور

شیوه مطالعه در هفته آخر کنکور:

۱- توصیه قطعی این است که از هفته آخر به بعد، یادگیری جدید را کنار بگذارید. یادگیری مطالب جدید باعث می شود، در یادآوری آنچه قبلاً آموخته اید دچار مشکل شوید. بهترین کار این است، مطالبی را که تا به حال یادگرفته اید مرور کنید.

۲- دقت کنید چه مطالبی را قبلاً زود فراموش می کردید و در فهم کدام یک اشکال داشتید، در مرور باید به این مطالب بیشتر توجه کنید.

هفته آخر کنکور

۳- مجموعه تست سالهای، قبل به شما در مرور مطالب کمک می کند. ضمن اینکه از این کار برای مرور مطالب نیز کمک می گیرید، اما کار تست زدن را جدی تر از قبل انجام دهید. به این معنی که زمان پیشنهادی را خیلی دقیق رعایت کنید، تا تمرینی برای جلسه کنکور باشد.

[alert-announce]در هفته های آخر خیلی ها در این فکر هستند که چه کارهایی می توانستند انجام دهند، اما انجام ندادند و فکرهایی از این قبیل، کارهایی را که انجام نداده اید، به طور کامل فراموش کنید، فقط به زمان باقی مانده، فکر کرده و از آن استفاده نمایید.[/alert-announce]

۴- در مرور هم، مانند مطالعه، کیفیت مهم است نه کمیت، شما با هوشیاری و با استفاده روشهای مناسب، می توانید تمام درسها یا بیشتر آنها را با دقت مرور کنید. فقط توجه کنید که مرور، همان خواندن نیست . مرور نوعی یادآوری سریع ذهنی با توجه به مفهوم کلی است. در حالی که خواندن، کلمه کلمه بیان کردن، مطالب است. همچنین استراحت کردن و پرهیز از مرور درسهای مشابه با هم، باید مورد توجه قرار گیرد.

مطالعه هفته آخر کنکور

۵- برای دریافت کارت ورود به جلسه به موقع مراجعه کنید. معمولاً همراه کارت، یک برگه راهنمای حوزه امتحانی هم داده می شود. فراموش نکنید آن را هم از مسئولان توزیع کارت بخواهید. همچنین مشخصات شما در کارت ثبت شده، آنها را به طور دقیق کنترل کنید. از روی شماره داوطلبی محل امتحان را پیدا کنید. زمان برگزاری آزمون گروه های مختلف فرق می کند زمان آزمون گروه خودتان را هم کنترل کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی