چگونه هفته آخر کنکور را سپری کنیم ؟ بخش ۲

۲۳ آذر, ۱۳۹۵محمد

حفظ آرامش در هفته آخر کنکور

حفظ آرامش در هفته آخر کنکور؛ در بخش قبلی به نکاتی در رابطه با شیوه مطالعه و مقدمات حضور در جلسه کنکور اشاره کردیم، حال در این بخش قصد داریم تا نکاتی را در جهت حفظ آرامش در هفته آخر کنکور مرور کنیم.

شیوه گذراندن هفته آخر کنکور

حفظ آرامش، قبل از کنکور :

۱- با اعلام کارت ورود به جلسه در اسرع وقت به دریافت آن مبادرت کرده و در مورد صحت مشخصات آن اطمینان حاصل کنید. در صورت عدم تطابق به رفع اشکال آن پرداخته و به ساعت‌های آخر وا مگذارید.

۲- محل حوزه‌ی امتحانی را جست‌وجو کنید و روز قبل از کنکور به حوزه‌ی امتحانی بروید و زمان رفتن از خانه تا حوزه را بررسی کنید. در شهرهای بزرگ عامل ترافیک را به زمان اضافه کنید.

۳- وسایل مورد نیاز مانند کارت ملی، دستمال کاغذی، بطری آب و سنجاق ته‌گرد و بطری آب را شب قبل در کیف قرار داده و در گوشه‌ی اتاق بگذارید.

۴- روز قبل از کنکور محل حوزه ی برگزاری خود را به طور دقیق شناسایی کنید و نحوه رسیدن به محل را با توجه به شلوغی مسیر مشخص و تعیین نمایید.

۵- سعی کنید یک ساعت قبل از امتحان در جلسه‌ی آزمون حاضر شوید تا در جلسه‌ی آزمون با دیدن دوستان آرامش بیش‌تری پیدا کنید.

شیوه مطالعه در هفته آخر کنکور

[alert-announce]روز کنکور ترافیک ویژه خود را دارد که برای داوطلبان انسانی و تجربی و زبان که کنکورهای آن ها روز پنج شنبه یا شنبه برگزار می‌شود مهم تر است. برای داوطلبان ریاضی و هنر که روز جمعه امتحان می‌دهند، اگر چه احتمال ترافیک کمتر است، ولی احتمال دیرتر پیدا کردن تاکسی و غیره در روز تعطیل را باید در نظر گرفت.[/alert-announce]

  • در ضمن به این مسأله توجه کنید که ممکن است حوزه شما هم نام با محلی دیگر باشد لذا به آدرس محل حوزه کاملاً دقت کنید.

نکات شب قبل از کنکور

۱- سعی کنید که هفته آخر کنکور را در آرامش کامل به سر ببرید و به شایعات و حرف های پراکنده ای که در مورد کنکور گفته می‌شود اصلاً توجه نکنید. بهتر است که همراه اعضای خانواده یا دوستان در پارک و هوای آزاد قدم بزنید یا ورزش سبکی (البته نه زیاد) انجام دهید تا شب قبل از کنکور به راحتی بخوابید.

زمان حرکت به سمت محل کنکور

۲- شب کنکور تا دیر وقت بیدار ماندن و درس خواندن (مثلاً تا ۲ بعد از نیمه شب) کار بسیار اشتباهی است و به هیچ وجه نباید این کار را انجام دهید.

۳- دو مداد سیاه پر رنگ، پاک کن، تراش و کارت ورود به جلسه، شناسنامه، ساعت و سایر وسایل ضروری را دم دستتان بگذارید تا صبح چیزی را فراموش نکنید.

۴- همراه داشتن کمی خوراکی (به خصوص با محتوای قندی)، یک بطری کوچک آب یخ زده و دستمال کاغذی در جلسه آزمون خالی از لطف نخواهد بود.

روز پایانی هفته آخر کنکور

۵- روز قبل از کنکور از درس خواندن فارغ شوید. در کنار خانواده به مکان‌هایی که آرامش را برای‌تان به ارمغان می‌آورد بروید و ذهنتان را از دغدغه‌ی امتحان خالی کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی