چگونه چهارشنبه سوری در مازندران برگزار می شود ؟

۱۲ اسفند, ۱۳۹۴ماری

چهارشنبه سوری در مازندران

آش هفت ترشی یا چهل گیاه چهارشنبه سوری در مازندران

چهارشنبه سوری در مازندران؛ پس از دهه نخست ماه اسفند، تدارک جشن نوروز در خطه مازندران آغاز می شود. زنان مازنی در آخرین چهارشنبه سال آش هفت ترشی یا چهل گیاه درست می کنند. آش هفت ترشی از هفت نوع حبوبات و هفت جور سبزی و نیز هفت نوع ترشی مانند آب نارنج، آبلیمو، آب انار، سرکه، گوجه سبز و شیره ازگیل تهیه می شود که به «آش گزنه» یا «کال چهارشنبه آش» نیز معروف است.

رسم چهارشنبه‌ سوری نیز از دیرباز در مازندران با برپایی هفت بوته‌ی آتش به نشانه‌ ی هفت فرشته و امشاسپند اجرا می‌شود و مردم باور دارند که آتش تطهیر کننده است و بدی و مرگ را می‌سوزاند.

مردم مازندران از زمان های کهن سرخی آتش را نشانه‌ی سلامت و گرمایش را زندگی بخش می‌دانند.

چهارشنبه سوری در مازندران

با برپایی جشن چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه سوری) مردم در هنگام پریدن از روی آتش با این عبارت‌ها با آتش سخن می‌گویند: “زردی من از تو، سرخی تو از من، سرخی آتش مال ما، زردی ما مال شما، چهارشنبه‌سوری می‌کنیم، سینه بلوری می‌کنیم. گل چهارشنبه سوری، درد و بلا رو ببری” و پس از آن آش “چهل گیاه” می‌پزند که خاصیت دوا و درمانی دارد.

صدای برخورد قاشق و کاسه نیز نشان دهنده‌ی شروع مراسم قاشق‌ زنی است و دختران با پوشیدن چارقد و چادر در کوچه‌ ها قاشق‌ زنی می‌کنند و به زبان محلی اشعاری را می خواندند: “ای اهل محل، اهل در این منزل شگون امشب است، هدیه بریزید داخل پیمانه و کاسه” و بدین صورت از صاحبخانه طلب هدیه می کردند.

همچنین در گذشته اشعار دیگری مانند : “چهارشنبه سوری کمی پارسال دسوری کمی، امسال دسوری کمی” خوانده می شد.

هنگام غروب نیز دختران دم بخت به کوچه‌ها می‌روند و در پشت پنجره یا دکه‌ ی کسب فال گوش می‌ ایستند تا ببینند پدری با دخترش چه می‌گوید، آن سخن را به فال خوب یا بد ازدواج خود تعبیر می‌کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی