چگونه ژله را از قالب درآوریم ؟

۸ آبان, ۱۳۹۵ماری

درآوردن ژله از قالب

درآوردن ژله از قالب

این سوال سوالی است که بسیاری از افراد مبتدی برای درست کردن ژله با آن مواجه هستند. برای اینکه ژله به ظرف نچسبد و بتوان به راحتی آن را از ظرفش جدا کرد لازم است نکات و روش هایی که در این نوشته به آن ها پرداخته می شود را انجام دهیم.

برای بیشتر ما ژله از دسرهای خوش مزه به حساب می آید و روش های ساده در تهیه ژله بر محبوبیت تهیه ژله بین خانم ها نیز افزوده است. اما معمولن کسانی که برای تازه وارد هستند و می خواهند ژله تهیه کنند با چالشی با عنوان، چگونه ژله را از قالب درآوریم روبرو هستند. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه آن ها را خواهیم خواند.

درآوردن ژله از قالب

استفاده از روغن
روش دیگر استفاده از روغن است. به این منظور باید پیش از اینکه مواد ژله را در قالب بریزیم، آن را با کمی روغن چرب کنیم. با این روش وقتی ژله آماده شد، با یک حرکت کوچک، ژله از قالب جدا خواهد شد.

استفاده ازحوله گرم و سشوار
بعد از اینکه ژله خود را گرفت، آن را به همراه قالب در ظرف دیگری برعکس کنید، حوله ای را که از قبل گرم کرده اید به دور قالب بپیچید. پس از اینکه دسر از قالب جدا شد، می توانید حوله را بردارید. این فرآیند تقریبن یک دقیقه زمان خواهد برد.
به همین ترتیب میتوانید از سشوار هم استفاده کنید، برای این کار سشوار را بر رو آخرین درجه تنظیم کرده و مداوم بر همه قسمت های قالب بگیرید تا دسر از قالب جدا شود.

[alert-success]این روش معمولن در قالب های فلزی بهتر جواب خواهد داد زیرا اینگونه قالب ها، هادی خوبی برای گرما هستند.[/alert-success]

درآوردن ژله از قالب

استفاده از آب گرم
این روش بیشتر مورد استفاده است. پس از اینکه ژله آماده شد، ظرف ژله را داخل ظرفی با سایز کمی بزرگتر که پر از آب جوش است قرار دهید. پس از آنکه حدود ۱۵ ثانیه گذشت، قالب ژله را از ظرف آب گرم درآورید و با برگرداندن آن در ظرف مورد نظر که می خواهید ژله را در آن سرو کنید، کار درآوردن ژله از قالب به اتمام می رسد.
در این روش دو نکته باید رعایت شود. نخست اینکه بیش از ۲۰ ثانیه قالب در آب نماند و دوم، ظرف آب جوش خیلی بزرگتر از قالبتان نباشد که دستتان نسوزد.

درآوردن ژله از قالب

[alert-announce]ظرف مورد نظر برای سرو دسر را مرطوب کنید تا وقتی دسر را در آن برمی گردانید دسر به راحتی درون ظرف قابل جابجا شدن باشد و دقیقن در مرکز ظرف قرار گیرد .[/alert-announce]

[alert-announce]بهتر است ابتدا قالب دسر را کمی خیس کنید، حدود نیم ساعت آن را در جایخی بگذارید تا به خوبی یخ بزند و سپس دسر را در آن بریزید.[/alert-announce]

نکته مهم : توصیه میشود یک ساعت قبل از زمان پذیرایی ژله را از قالب خارج کنید. زیرا ممکن است در اثر حرارت ظرف آب گرم سطح روی ژله کمی شل شده و لازم باشد مدتی دیگر در محیطی سرد بماند تا فرم اولیه خود را به دست آورد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی