چگونه یک مدیر کاریزماتیک باشیم ؟ بخش ۱

۵ مهر, ۱۳۹۵محمد

یک مدیر کاریزماتیک باشیم

مدیر کاریزماتیک؛ در حوزه کاری یک کارآفرین، در جایی که باید خدمات یا محصولتان را معرفی کنید و بفروشید، نیاز خواهید داشت تا یک کاریزمای فوق العاده داشته باشید، تا بتوانید بدون حرف زدن افراد را به خود جذب کنید و کاری کنید تا شیفته ی شما و محصولتان شوند.

مدیر کاریزماتیک

محققان چندین سال است که کشف کرده اند، در ارتباطات با دیگران ۸۰% از تاثیری که بر روی دیگران میگذاریم به زبان بدن و تن صدا مربوط می شود و تنها ۳% از آن تاثیرگذاری را محتوای حرف هایی که میزنیم شامل می شود.

چگونه یک مدیر کاریزماتیک باشیم

ما برای شما برخی از نکاتی که افراد کاریزماتیک در عرصه کارآفرینی، تبلیغات، فروش، ورزش، تلوزیون، گویندگی و … از خود نشان داده اند و به عنوان فاکتور کاریزماتیک بودن شناخته شده اند را برایتان آماده کرده ایم که با تمرین می بایست آنها را تبدیل به عادت کنید.

مدیر کاریزماتیک

۱. در ذهن تان، مانند یک درنده حرکت کنید؛ فکر کنید چطوری یک شیر یا ببر حرکت می کنند هنگامی که می خواهند شکار کنند. آهسته، نرم و با هدف. این ها حرکاتی هستند که نشان از بی عجلگی می دهند زیرا از هیچ چیز نمی ترسند.

مدیر کاریزماتیک

۲. تماس چشمی را نگه دارید؛ نحوه صحیح داشتن تماس چشمی با افراد هنگام گفتگو هم طوری است که وقتی دارید صحبت میکنید ۵۰% و وقتی دارند صحبت میکنند ۱۰۰% تماس چشمی داشته باشید.

[alert-announce]یک تمرین فوق العاده قوی برای اینکه این عادت چالش زا را در خود نهادینه کنید: برای یک هفته تمام رنگ چشمان تمام افرادی که باهاشون برخورد دارید بنویسید. اما تماس چشمی برای بعضی افراد ناراحت کننده است، مخصوصا برای مرد ها زیرا رفتاری همراه با اعتراض به حساب می آید پس در این موارد تماس چشمی را بسیار کوتاه نگه دارید.[/alert-announce]

مدیر کاریزماتیک

۳. لبخند؛ افراد با اعتماد به نفس همیشه جدی نیستند، آنها لبخند می زنند زیرا شاد هستند و از نشان دادن لبخند خود نمی ترسند. بعضی افراد دوست ندارند زیاد لبخند بزنند همین امر آنها را تبدیل به یک فرد نا آرام و ناراحت میکند. اگر شما هم ازین دسته از آدم ها هستید لبخند زدن را جلوی آیینه تمرین کنید. لبخند زدن مانند دست دادن است، شما دست میدهید تا حس خوبی را القا کنید.

[alert-announce]البته توصیه می شود در ملاقات های کاری حین مذاکرات کمتر لبخند بزنید، لبخند شما ارزشمند است و باید از آن استفاده کنید اما نه همیشه و هر وقت.[/alert-announce]

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته قبلی نوشته بعدی